Laukos
Bizness

Klāt Latvijas vīndaru gada notikums – labāko vīnu un sidru skate0

Foto LETA

Novembra nogalē Rīgā jau trešo gadu tiks rīkota vadošo Latvijas vīndaru ražojumu degustācija “Latvijas augļu un ogu vīna skate 2017”, informē Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības pārstāvji.

Organizējot šo pasākumu, biedrība vēlas popularizēt kvalitatīva augļu un ogu vīna gatavošanu, salīdzināt tirgū piedāvāto augļu un ogu vīnu kvalitāti, informēt patērētāju par piedāvājumā esošiem vīniem, kā arī izvērtēt vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai.

Pasākums notiks 21.novembrī restorānā “Pullman Riga Old Town” un tajā būs iespēja tikties ar divpadsmit vīndariem un nodegustēt vairāk nekā 90 augļu un ogu vīnu un sidru šķirnes. Skates laikā gaidāmas arī vairākas aktivitātes, tostarp ikviens būs aicināts nobalsot par labāko vīnu!

“Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2017” piedāvātie augļu un ogu vīni un sidri tapuši no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, kā arī pagatavoti pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm un paaudzēs nodotām zināšanām. Skates dalībnieki regulāri pilnveido savas vīndaru prasmes, ko pierāda arī prakse – vairumam no vīndariem ir atzīstamas godalgas un tituli.

Šī gada “Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2017” piedalīsies sekojošas vīna darītavas un vīndari: Smilškalni (ZS Smilškalni, Alvils Elksnis); Līgatnes Vīna Darītava (SIA Līgatnes vīna darītava, Ainārs Vanags); Durbes Veltes (SIA Evi&Jo, Evija Kopštāle); Aizputes Vīna Darītava (SIA Aizputes vīna darītava, Mārtiņš Sants); Lubānas vīnotava (SIA Aiviekstes klēts, Oskars Žvagins); Jokas (SIA Jokas Development, Džons Brauns); Zilver vīndarītava (ZS Pīlādži, Jānis Zilvers); Tērvetes vīni (SIA Tērvetes veltes, Sandris Laizāns); Muižas Vīns (IK Cremon 6, Jānis Mikāns); Vīna ceļš (SIA Vīns.lv, Normunds Labrencis); Mazsālijas (SIA Jaundzirnavnieki, Gunārs Slavinskis); Tēviņu Mājas vīns (SIA Tēviņi, Ivo Immermanis)

“Tas, ka šī skate notiks jau trešo gadu un interese ir tikai pieaugoša, vēlamies to nodēvēt jau par tradīciju, kura ik gadu paver iespēju jebkuram vīna cienītājam iepazīt profesionālākos Latvijas augļu un ogu vīna meistarus, kā arī nobaudīt jaunākos vīndara veikumus un atklājumus,” norāda biedrības valdes loceklis Ričards Ivanovs.

Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība apvieno vairāk nekā 100 Latvijas vīnkopju un vīndaru.

LA.lv