Laukos
Mežsaimniecība

LVM klientu centrs Dundagā novērtēts augstu0

Foto – Valdis Semjonovs

Akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” Ziemeļkurzemes Klientu centrs (attēlā) ir iekļauts prestižajā Eiropas Arhitektu padomes pārskatā kā viens no divdesmit energoefektīvas, pārdomātas arhitektūras piemēriem.

Ēka apvieno modernu dizainu, dabas materiālus un zemas enerģijas patēriņu, tajā pašā laikā tā nodrošina komfortablu vidi apmeklētājiem un darbiniekiem. Eiropas Arhitektu padome, rosinot sabiedrību, arhitektus un lēmumu pieņēmējus attīstīt arhitektūru virzienā, kas palīdzētu kontrolēt klimata pārmaiņas, būvējot zemas enerģijas patēriņa ēkas, ir apkopojusi divdesmit labākos piemērus visā Eiropā. Lai mazinātu būvniecības sektora atstāto nospiedumu vidē, tā ir izstrādājusi atbildīgas būvniecības manifestu, pēc kura pamatprincipiem ir veidots arī akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” Ziemeļkurzemes Klientu centrs Dundagā.

Ēka celta pēc zemas enerģijas patēriņa principiem: izvietoti siltuma sūkņi, LED apgaismojums, ierīkoti saules paneļi, izveidota lietus ūdens savākšanas sistēma, ielikti logi ar trīskāršu stiklojumu, siltināšanai izmantotas koka šķiedras. Sekmīgu projekta realizāciju veicis arhitektu birojs SIA “5. iela” un ģenerālbūvuzņēmējs SIA “Selva būve”.

Publikācija tapusi sadarbībā ar Meža attīstības fondu

LA.lv