Laukos
Bizness

Kokapstrādātāja “Sala Mežs” apgrozījums pērn pieaudzis par 30,5%0

Kokapstrādes uzņēmuma SIA “Sala Mežs” apgrozījums pagājušajā gadā bija 1,527 miljoni eiro, kas ir par 30,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa bija 173 378 eiro, pretēji 86 863 eiro zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā gadā kompānijas vadība ir veikusi pasākumos pētniecības un attīstības jomā, iesniegusi pieteikumu Lauku atbalsta dienestā (LAD) par kokapstrādes ēveles iegādi, lai turpmāk varētu ražot jaunu produktu, kas veicinātu uzņēmuma attīstību. Šogad kompānija saņēmusi pozitīvu LAD lēmumu par par projekta īstenošanu.

“Sala Mežs” vadība arī atzīmē, ka uzņēmums strādā pie jaunu iespēju izpētes ar Eiropas Savienības (ES) fondu projektiem saistītajos jautājumos starptautiskās konkurētspējas veicināšanai, meklē jaunus sadarbības partnerus un noieta tirgus.

Viens no galvenajiem “Sala Mežs” attīstības mērķiem ir uzlabot un pilnveidot iekšējos vadības kontroles procesus. Kompānija lielu vērību veltīs arī darba drošības un vides aizsardzības pasākumiem.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā uzņēmums strādāja ar 1,17 miljonu eiro apgrozījumu un 86 863 eiro zaudējumiem.

“Sala Mežs” ir dibināta 1999. gadā, Salas pagastā. Kompānijas sākotnējā darbības sfēra bija mežizstrāde, bet kopš 2001.gada uzņēmuma pamatdarbība ir kokapstrāde. Uzņēmums pārstrādā apsi un melnalksni, no no kuriem ražo bezzaru materiālus pirts lāvas un apdares dēļus, taras zāģmateriālus. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 455 040 eiro un kompānija uz pusēm pieder divām privātpersonām – Aivim Zarenko un Igoram Kačanovam.

Informācija mājaslapā liecina, ka no 1999.gada līdz 2013. gadam uzņēmuma saimnieciskā darbība veikta ražotnē Kūku pagastā. 2010. gadā iegādāts īpašums “Birztalas” Salas pagastā, zāģmateriālu ražošanas izveidei. 2013.gadā atvērta jauna ražotne “Birztalas” Salas pagastā, daļēji pārcelta ražotne no Kūku pagasta.

LA.lv