Laukos
Mežsaimniecība

Kokapstrādātājam “Vudlande” pērn pamatīgs apgrozījuma pieaugums 0

Foto – Valdis Semjonovs

Smiltenes uzņēmums SIA “Vudlande” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.jūlija līdz 2018.gada 30.jūnijam, strādāja ar 19,345 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga trīs reizes – līdz 1,469 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Vudlande” pagājušajā finanšu gadā 89,5% produkcijas realizēja Eiropas Savienības (ES) valstīs, kas ir par 1,5 procentpunktiem vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, kad uzņēmuma ES realizētās produkcijas īpatsvars veidoja 91%. Savukārt pārējo produkciju uzņēmums realizēja Latvijā.

Vadība norāda, ka pagājušajā finanšu gadā “Vudlande” sāka īstenot vairākus jaunus investīciju projektus, kuru realizācijai būs nepieciešami papildu finanšu līdzekļi. Tāpēc uzņēmuma galvenais uzdevums ir gūt maksimālu peļņu, ražojot kvalitatīvus gala produktus, audzējot pārdošanas apmērus, optimizējot izmaksas un turpinot sadarbību ar uzticamiem partneriem.

Tajā pašā laikā uzņēmuma vadība atzīst, ka “Vudlande” sākto investīciju projektu veiksmīgai īstenošanai būs nepieciešams piesaistīt arī kredītiestāžu līdzekļus, kas prasīs papildus izdevumus pamatsummas un procentu maksājumu segšanai.

Iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 14,802 miljonu eiro apgrozījumu un 485 503 eiro peļņu.

“Vudlande” reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,255 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir SIA “Meža saimnieks”, kas savukārt pieder Mārim Zālītim.

LA.lv