Laukos
Bizness

Kokapstrādes nozarē joprojām grūti sameklēt darbiniekus0

Foto LETA

Kokapstrādes nozarē nopietna problēma ir darbinieku piesaistītšana visos segmentos, atzina kuzņēmuma “Kokpārstrāde 98” Pētniecības un attīstības nodaļas vadītājs Ainārs Apsītis. “Darbinieku piesaiste mums ir diezgan nopietna problēma. Nerunāju par kvalificētu darbinieku piesaisti, bet darbiniekiem kopumā. Mēs ar šo problēmu sastopamies katru dienu,” viņš sacīja.

Darbinieku trūkst visos ražošanas segmentos. Problēmu var atrisināt, iegādājoties dārgākas viedās tehnoloģijas, kas operatīvi aizstāj līniju strādniekus. “Strādnieki dalās sešās kategorijās dalās un, attiecīgi, krāvējus un palīgstrādniekus var aizstāt ar 100 000 eiro vērtu mehānismu,” sacīja Apsītis, piebilstot, ka nepieciešams laiks, kamēr iekārta atpelna tajā ieguldītās investīcijas, līdz ar to pāreja uz šādu risinājumu nav vienkārša.

Tāpat nozarē ir grūtības piesaistīt arī augsti kvalificētus strādniekus. “Gribam apmācīt operatorus strādāt ar jaunu iekārtu, taču nav darbaspēka, ko apmācīt. Cilvēks vai nu nav ar atbilstošu izglītību vai arī viņam trūkst zināšanu,” teica kompānijas Pētniecības un Attīstības nodaļas vadītājs.

Jau ziņots, ka 2016.gadā “Kokpārstrāde 98” strādāja ar 15,96 miljonu eiro apgrozījumu un 520 995 eiro peļņu. Uzņēmums reģistrēts 1998.gadā, pamatkapitāls ir 45 673 eiro. Uzņēmums pieder Pēterim Eduardam Dzenim (55%), Visvaldim Dzenim (8,97%) un Gunāram Dzenim (31,03%).

LA.lv