Bizness, Kokapstrāde

Kokapstrādes nozarē joprojām grūti sameklēt darbiniekus

Kokapstrādes nozarē nopietna problēma ir darbinieku piesaistītšana visos segmentos, atzina kuzņēmuma “Kokpārstrāde 98” Pētniecības un attīstības nodaļas vadītājs Ainārs Apsītis. “Darbinieku piesaiste mums ir diezgan nopietna problēma. Nerunāju par kvalificētu darbinieku piesaisti, bet darbiniekiem kopumā. Mēs ar šo problēmu sastopamies katru dienu,” viņš sacīja.

Darbinieku trūkst visos ražošanas segmentos. Problēmu var atrisināt, iegādājoties dārgākas viedās tehnoloģijas, kas operatīvi aizstāj līniju strādniekus. “Strādnieki dalās sešās kategorijās dalās un, attiecīgi, krāvējus un palīgstrādniekus var aizstāt ar 100 000 eiro vērtu mehānismu,” sacīja Apsītis, piebilstot, ka nepieciešams laiks, kamēr iekārta atpelna tajā ieguldītās investīcijas, līdz ar to pāreja uz šādu risinājumu nav vienkārša.

Tāpat nozarē ir grūtības piesaistīt arī augsti kvalificētus strādniekus. “Gribam apmācīt operatorus strādāt ar jaunu iekārtu, taču nav darbaspēka, ko apmācīt. Cilvēks vai nu nav ar atbilstošu izglītību vai arī viņam trūkst zināšanu,” teica kompānijas Pētniecības un Attīstības nodaļas vadītājs.

Jau ziņots, ka 2016.gadā “Kokpārstrāde 98” strādāja ar 15,96 miljonu eiro apgrozījumu un 520 995 eiro peļņu. Uzņēmums reģistrēts 1998.gadā, pamatkapitāls ir 45 673 eiro. Uzņēmums pieder Pēterim Eduardam Dzenim (55%), Visvaldim Dzenim (8,97%) un Gunāram Dzenim (31,03%).

1 komentārs

 1. Lielāko daļu no šī jautājuma izšķir attalgojums, kā arī darba apstākļi un personālvadība.
  Arī krāvējs vēlas sociālo mieru sev un ģimenei. Tas ir, lai ar nopelnīto bez stresa varētu nomaksāt rēķinus, iegādāties pārtiku, apģērbu, skolot bērnus un iekrāt neparedzētiem gadījumiem. Paredzami, katru mēnesi.
  Ja rakstat rakstu, tad norādiet pilnu informāciju. Un tas ir, cik saņem (uz rokas) katra darbinieku grupa, cik gara ir darba diena, vai ar to darbinieks var strādāt neizjūtot sociālo neapmierinātību. Ja algas ir atbilstošas sociālajam mieram, tad tiešām ir problēmas. Bet ja nav, tad tāda skopuma vaimanoloģija vien sanāk. Un tas attiecas uz visām nozarēm, kuras vaimanā par darbinieku trūkumu.
  Kāpēc es tā saku? Tāpēc, ka kokapstrāde ir ne tikai Latvijā. Tāpēc, ka Eiropā krāvēja alga saistās ar šo sociālo mieru. Tāpēc, ka ar pa visam citu attalgojuma līmeni arī tiek radīta konkurējoša, realizēta produkcija.
  Ka tik nesanāk tā, ka kāda skopums citu aizdzen un rezultātā skopais vaimanā, ka nav, kas strādā. Negribās maksāt, pērc aparātu, lai tas strādā. Bet to arī negribās, jo jakreditējas, jāķīlajas, utt. Bet gribās, gribās pa lēto.
  Jebkuram darbiniekam ir jāsaņem cienījams attalgojums, lai viņā mājotu sociālais miers.
  Ja domāju nepareizi, tad papildiniet rakstu ar pilnu informāciju.

Pievienot komentāru