Laukos
Bizness

Kokapstrādes nozares līderiem “Vik Wood” un “Byko-Lat” mainīsies īpašnieki0

Ilustratīvs attēls. Foto LETA

Zviedrijas uzņēmums “Bergs Timber” iesniedzis nodomu protokolu savam lielākajam akcionāram Islandes kompānijai “Norvik” par gatavību pārņemt “Norvik” piederošos kokapstrādes uzņēmumus Latvijā, Igaunijā un Lielbritānijā, ziņo portāls EUDWID.

“Bergs Timber” Latvijā ir gatavs pārņemt kompānijas “Vika Wood” un “Byko-Lat”, Igaunijā – “Laesti” un EWP, bet Lielbritānijā – “British Continental Wood Products”.

Vēl nodomu protokolā teikts, ka nākamo četru gadu laikā “Bergs Timber” var izmantot iespēju pārņemt “Norvik” piederošo Krievijas uzņēmumu “Norwood”.

“Norvik” ir “Bergs Timber” lielākais akcionārs ar 29,82% akciju.

Kā ziņots, “Vika Wood” atrodas Talsu novada Laucienes pagasta “Puntos”. “Vika Wood” nodarbojas ar koksnes mehānisko apstrādi, no kokzāģēšanai piemērotas izejvielas iegūstot zāģmateriālus un dažādus blakusproduktus – šķeldu, zāģu skaidas un mizas. Iegūtie produkti tiek realizēti 32 valstīs. Uzņēmums 2016.gadā strādāja ar 59,651 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 2,969 miljoni eiro, pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” dati.

“Byko-Lat” ir viens no vadošajiem kokmateriālu eksportētājiem. Uzņēmuma ražotnes atrodas Valmierā un Cēsīs, kur tiek ražoti žāvēti, ēvelēti kokmateriāli, apdares un terases materiāli, sētas, dārza mēbeles, koka logi un durvis, kā arī koka paneļu mājas. Vairāk nekā 90% produkcijas tiek eksportēti uz Lielbritāniju, Islandi, Nīderlandi, Franciju un Norvēģiju. apgrozījums 2016.gadā bija 61,134 miljoni eiro, kas ir par 9,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa samazinājās par 48,5% un bija 2,86 miljoni eiro.

LA.lv