Laukos
Bizness

Kokapstrādes uzņēmumam “Amber Wood” pērn apgrozījuma pieaugums un peļņas kritums0

Ilustratīvs attēls. Foto: LETA

Jelgavas novada kokapstrādes uzņēmums SIA “Amber Wood” pagājušajā gadā strādāja ar 3,604 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa samazinājās 5,4 reizes – līdz 62 328 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2017.gadā galvenais uzdevums bija paplašināt daudzslāņu līmēto grīdas dēļu ražošanu, kas izpildīts daļēji, jo neizdevās sasniegt plānotos apgrozījuma pieauguma rādītājus. Savukārt daudzslāņu grīdas dēļu ražošanas apmēru kompānijai izdevās palielināt.

Vadība atzīmē, ka galvenās investīcijas kompānija ieguldījusi zinātniski pētnieciskajā darbā jaunu tehnoloģiju un produktu izstrādā, to testēšanā un eksperimentālajā ražošanā. “Zinātniskās pētniecības uzdevums ir radīt jaunus produktus un tehnoloģijas, ar kuriem aizstāt pašlaik uzņēmumā pielietoto tehnoloģiju un izgatavotos produktus,” norāda uzņēmuma vadība.

“Amber Wood” arī atzīmējusi, ka pieprasījums pēc uzņēmuma ražotās produkcijas vietējā tirgū ir stabili vājš, joprojām straujās iedzīvotāju skaita samazināšanās rezultātā uzņēmuma tirgus daļas pieaugums nedeva pozitīvu pieaugumu absolūtajos skaitļos. Tikmēr pieprasījums pēc produkcijas eksporta tirgos ir stabili augošs.

Vadība norāda, ka pērn nav palielinājusies arī uzņēmuma realizācija eksporta tirgos. 2017.gadā uzņēmums produkciju eksportēja uz Beļģiju, Franciju, Igauniju, Vāciju, Norvēģiju, Lietuvu, Dāniju, Zviedriju, Lielbritāniju, Portugāli, Šveici, Krieviju un citām valstīm. Ieņēmumi no eksporta pērn veidoja 2,052 miljonus eiro.

Savukārt šogad uzņēmums plāno 1,24 reizes palielināt ražošanas apmēru, 1,23 reizes palielināt apgrozījumu, paplašināt vairākslāņu līmēto grīdas dēļu ražošanu, palielināt pārdošanas apmērus vietējā tirgū, kā arī kāpināt eksportu.

“Amber Wood” reģistrēta 2003.gadā, un atrodas Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā. “Amber Wood” ražo ozola un oša grīdas segumus. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 59 760 eiro. “Amber Wood” vienādās daļās pieder Mārtiņam Rugājam un Ivaram Akerfeldam.

LA.lv