Laukos
Mežsaimniecība

Kokmateriālu ražotāja “Stora Enso Latvija” apgrozījums pērn – 50 miljoni eiro0

Foto – Shutterstock

Kokmateriālu ražotāja “Stora Enso Latvija” pagājušajā gadā strādāja ar 50,83 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 5,1% – līdz 3,408 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma samazinājuma galvenais iemesls bija pastāvīgi zemāks pieprasījums un kritums celulozes ražošanas izejmateriālu – papīrmalkas un celulozes šķeldas – realizācijai ārvalstīs.

2017.gadā salīdzinājumā ar gadu iepriekš pieauga zāģmateriālu ražošanas un pārdošanas apmēri. Zāģmateriālu galvenais tirgus bija Baltijas valstis. Uzņēmuma termokoksnes pārdošanas apmērs pērn saruka izmaiņu mērķa tirgos dēļ. Samazināts, bet joprojām būtisks īpatsvars kopējā apgrozījumā bija papīrmalkas un celulozes šķeldas realizācijai “Stora Enso” grupas uzņēmumos Zviedrijā un Somijā.

Vadība arī norāda, ka aizvadītajā gadā kompānija ražošanas attīstībā investēja 420 000 eiro. Izmaksas ražošanas tehnoloģiju pētniecībā un attīstībā 2017.gadā veidoja 79 227 eiro.

2018.gadā kompānijas galvenie mērķi un uzdevumi ir pilnveidot darba drošību, palielināt konkurētspēju, paaugstināt ražošanas efektivitāti, uzlabot energoefektivitāti, pārvaldes procesus, realizēt vides programmas, kā arī veicināt pētniecību un attīstību.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā “Stora Enso Latvija” strādāja ar 51,846 miljonu eiro apgrozījumu un 3,593 miljonu eiro peļņu.

“Stora Enso Latvija” reģistrēta, izmaksu optimizēšanas procesā apvienojot kokzāģēšanas uzņēmumu AS “Stora Enso Timber”, koksnes sagādes un tirdzniecības SIA “Stora Enso mežs”, zāģmateriālu tirdzniecības SIA “Puumerkki” un SIA “Stora Enso Timber Trading”. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 4,582 miljoni eiro.

Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir zāģmateriālu ražošana un tirdzniecība, apgādājot ar izejmateriāliem mātesuzņēmuma “Stora Enso” Somijas, Zviedrijas un Baltijas uzņēmumus. Tāpat kompānija organizē mežistrādes un apaļkoku transportu, kā arī nodrošina apaļkoku un citu koksnes produktu sagādi un realizāciju vietējā un eksporta tirgos.

LA.lv