Laukos
Mežsaimniecība

Kokrūpniecības uzņēmumam “Baltic Block” piešķir UIN atlaidi 4,2 miljonu eiro apmērā0


“Baltic Block” ražotne Madonā.
“Baltic Block” ražotne Madonā.
Foto no LA arhīva

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu piešķirt uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi 4,2 miljonu eiro apmērā kokrūpniecības uzņēmumam SIA “Baltic Block”.

“Baltic Block” investīciju projekta ietvaros plāno izveidot jaunu ražotni Madonā, uzņēmuma attīstībā ieguldot 16 925 000 eiro. Līdz ar to pēc projekta īstenošanas uzņēmums saņems UIN atlaidi 4 231 250 eiro apmērā.

Projekta mērķis ir izveidot rūpnīcu Madonā, kas nodrošinās presētu kokskaidu produktu ražošanu industriālajām paletēm. Sākotnējie ilgtermiņa ieguldījumi tiks veikti, lai izveidotu jaunu ražotni un ieviestu jaunus presētus koka produktus, kādus uzņēmums līdz šim nav ražojis: presētas koka veidņpaletes un presēti koka pamatņdēļi. Pēc projekta īstenošanas jaunajā ražotnē Madonā kopumā plānots izveidot 31 darbavietu.

“Baltic Block” investīciju projekts bija pēdējais, kas tika iesniegts EM UIN atlaides saņemšanai par nozīmīga investīciju projekta īstenošanu. Kopš 2011.gada kopumā Ministru kabinets pieņēmis lēmumu par UIN atlaides piešķiršanu 38 uzņēmumiem.

2011.gadā likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” tika ietverta iespēja saņemt UIN atlaidi par atbalstāmo investīciju projekta ietvaros veiktajiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem.

Savukārt šā gada 1.janvārī stājās spēkā izmaiņas Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, kas vairs neparedz UIN atlaižu atbalsta sniegšanu uzņēmumiem. Vienlaikus atbilstoši minētā likuma pārejas noteikumiem ir noteikts, ka iesniegt investīciju projekta pieteikumu EM varēja līdz 2017.gada 31.decembrim.

“Baltic Block” projekts tika sākts 2010. gadā Madonas novada Sauleskalnā, kopumā ieguldot 20 miljonus eiro, no kuriem līdzfinansējumu nodrošināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētie Eiropas Savienības fondi, kā arī “Nordea” banka.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Baltic Block” apgrozījums 2017. gadā bija 12,696 miljoni eiro, bet kompānijas zaudējumi bija 291 924 eiro.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Baltic Block” pamatkapitāls ir 4,6 miljoni eiro un visas daļas pieder AS “Būvniecības un attīstības projekti”, kurā līdzīpašnieks ir ekspremjera Andra Šķēles brālis Edgars Šķēle.

LA.lv