Laukos

Kokzāģētava “Kurekss” pērn pārsniegusi 48 miljonu eiro apgrozījumu0

Ilustratīvs attēls. Foto: LETA

Ventspils novada Tārgales pagasta kokzāģētava SIA “Kurekss” pagājušajā gadā strādāja ar 48,754 miljonu eiro, kas ir par 3% vairāk nekā gadu iepriekš, turklāt arī peļņa pieauga 3,6 reizes un bija 4,244 miljons eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2017.gads uzņēmumam ir bijis veiksmīgs.”Brexit” negatīvā ietekme bija mazāka par prognozēto, kā iznākumā ieņēmumi attiecīgajā tirgū būtiski nesamazinājās. Visos produkcijas pārdošanas tirgos “Kurekss” noturēja pozīcijas, un būtiski palielināja Ķīnas un Francijas tirgus daļu. Visvairāk produkcijas uzņēmums ierasti realizēja Lielbritānijā. Cenu krituma dēļ samazinājās realizācijas apmērs Ēģiptē, kur uzņēmums realizē nozīmīgu daļu zāģmateriālu. Uzņēmumam labi rezultāti ir bijuši Dienvidkorejā, Beļģijā un Vācijā.

Vadība norāda, ka “Kurekss” turpināja sadarbību ar visiem zāģbaļķu piegādātājiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Lai nodrošinātu stabilākas zāģbaļķu piegādes, kompānija turpināja pirkt augošu koku cirsmas Kurzemē, tādējādi izveidojot optimālu zāģbaļķu atlikumu zāģētavā. Arī piegādes bija vienmērīgas un ražošanu izdevās nodrošināt plānotajos apmēros.

“Kurekss” vadība norāda, ka lielākās investīcijas kompānija ieguldīja jaunās tuneļkaltes iegādē un uzstādīšanā, kur izmantoja Eiropas Savienības fondu atbalstu, kā arī bankas “Swedbank” kredītu. Projektu veiksmīgi izdevās pabeigt decembrī un patlaban iekārta ir nodota ekspluatācijā.

Jau ziņots, ka 2016.gadā “Kurekss” apgrozījums bija 47,34 miljoni eiro un peļņa bija 1,178 miljoni eiro.

“Kurekss” ir reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 20 miljoni eiro. “Kurekss” īpašnieki vienādās daļās ir Arnis Apsītis un Jānis Apsītis. “Kurekss” viena no lielākajām zāģētavām Latvijā. Tās darbības profils ir dažāda veida profilētu, ēvelētu materiālu, dēļu, terašu, žogu un dārzu elementu, kā arī taras sagatavju ražošana.

LA.lv