Laukos
Tehnika

Kombaini “Activa S” tikuši pie pašizlīdzināšanās iespējas slīpajās nogāzēs0

Publicitātes foto

Kompānijas “Massey Ferguson” izlīdzināšanas sistēma ParaLevel tagad kā izvēle pieejama Activa S kombainiem. Pirmoreiz tā tika uzstādīta kombainiem Beta.

Šī tehnoloģija nodrošina automātisku izlīdzināšanu nogāzēs ar slīpumu līdz 20% standarta kombainiem ar pilnpiedziņu un līdz 15% 2WD variantam.

Activa S modeļiem pieejamā MCS (Multi Crop Separator) sistēma ar pieciem un sešiem salmu kratītājiem savieno priekšējo riteņu rumbas ar šasiju caur apakšējo trīsstūrveida kronšteinu un savienojošo sviru virs tā.

Kompaktais dizains neprasa lielas pūles, lai pilnībā pagrieztu galveno pārnesumu – tas pārvieto tikai rumbas. Tādējādi kombainu var aprīkot ar platām riepām un vienlaikus palikt pieļaujamā transporta platuma robežās – 3,5 m. Tā tas ir, piemēram, kombainam MF 7345 MCS ParaLevel, kam uzstādītas riepas 800/65 R32.

Pastāv divi darba režīmi – kustībai pa ceļu (transportēšanai) un darbam uz lauka. Transportēšanas laikā kombainam tiek nolaists un sašaurināts sliedes platums un kombains var braukt ar maksimālo ātrumu 25 km/h. Darba režīmā sistēma automātiski paceļas un nolaižas, tādējādi sliede kļūst platāka, bet ātrums aprobežojas ar 18 km/h.

Ražotājs apgalvo, ka ParaLevel sistēma ne tikai palielina drošību, bet ļauj operatoram palielināt darba ražīgumu, samazinot graudu zudumus un uzlabojot to kvalitāti, strādājot paugurainā apvidū.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk žurnāla Agrotops šā gada septembra numurā

LA.lv