Laukos
Politika

Kompensācijās par cūku mēri un salmonelozi piešķir 5809 eiro0

Foto-REUTERS

Vairākiem lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekiem par radītajiem zaudējumiem Āfrikas cūku mēra (ĀCM) dēļ, kā arī par iznīcinātajām dējējvistām salmonelozes dēļ no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt kopumā 5809 eiro eiro kompensāciju, šodien lēma valdība.

Zemkopības ministrijā (ZM) norāda, ka saskaņā ar Veterinārmedicīnas likumā noteikto dzīvnieku īpašniekam, ja tas ir izpildījis dzīvnieku veselības jomu reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktās prasības, ir tiesības saņemt zaudējumu kompensāciju par ĀCM apkarošanas dēļ nokautajiem vai nogalinātajiem dzīvniekiem un par salmonelozes uzliesmojuma apkarošanas laikā iznīcinātajiem cāļiem, jaunputniem vai pieaugušajiem putniem.

Līdz ar to Ingai Caunei no zemnieku saimniecības “Skaistkalni” Abavas pagastā, Talsu novadā paredzēts izmaksāt kompensāciju 345 eiro apmērā, jo viņas saimniecībai, apkarojot putnu salmonelozi, tika iznīcināti 190 dējējputnu līdz 63 nedēļu vecumam un astoņi dējējputni līdz 78 nedēļu vecumam.

Tāpat vairāķām saimniecībām paredzēts izmaksāt kompensāciju par radītajiem zaudējumiem ĀCM dēļ. Sanita Akota no saimniecības “Zemitāni”, Priekuļu pagastā, Priekuļu novadā saņems kompensāciju 811 eiro apmērā par 19 nokautiem sivēniem svarā līdz 30 kilogramiem, savukārt Jānim Matvejam no zemnieku saimniecības “Ozoli” Jaunauces pagastā, Saldus novadā paredzēts izmaksāt kompensāciju 811 eiro apmērā, jo saimniecībā ĀCM dēļ tika nokautas piecas nobarojamās cūkas svarā virs 81 kilograma un četras nobarojamās cūkas svarā līdz 30 kilogramiem.

Tāpat Ņinai Mikalkevičai no saimniecības “Upes Svajāni”, Neretas pagastā, Neretas novadā paredzēts izmaksāt kompensāciju 3841 eiro apmērā, jo saimniecībā nokauts viens vaislas kuilis, astoņas sivēnmātes, piecas nobarojamās cūkas svarā no 31 līdz 80 kilogramiem un 28 atšķirtie sivēni svarā līdz 30 kilogramiem.

Nauda kompensācijas izmaksai tiks piešķirta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

LA.lv