Laukos
Bizness

Konkurences uzraugs atļauj apvienoties minerālmēslu tirgotājiem 0

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut SIA “Agrochema Latvija” un SIA “Gaschema” īpašniekiem, Lietuvā reģistrētajai sabiedrībai “”Achemos grupe”, iegādāties SIA “Litagra” īpašnieces, Lietuvā reģistrētās sabiedrības UAB “Litagra”, uzņēmuma daļas. Apvienošanās darījums atļauts, jo konkurencei netiks nodarīts kaitējums.

Saskaņā ar apvienošanās ziņojumā norādīto informāciju “”Achemos grupe” iegādāsies “Litagra” grupas tirdzniecības un graudu uzglabāšanas pakalpojumu uzņēmumus. SIA “Agrochema Latvija darbība ir fokusēta uz minerālmēslu vairumtirdzniecību, bet SIA “Litagra” uz augu aizsardzības mazumtirdzniecību. Apvienošanās dalībnieki paredz, ka Latvijā reģistrētie uzņēmumi savu darbību turpinās atsevišķi.

Izvērtējot darījuma ietekmi uz konkurenci, KP konstatēja, ka apvienošanās ietekmēs kopumā četrus tirgus: minerālmēslu vairumtirdzniecības tirgu; minerālmēslu mazumtirdzniecības tirgu; graudu vairumtirdzniecības tirgu, kā arī augu aizsardzības līdzekļu mazumtirdzniecības tirgu.​

KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no ietekmētajiem tirgiem. Tāpēc plānotais uzņēmumu darījums ir atļaujams.

“Achemos grupe” pārvalda vairāk nekā 40 uzņēmumus, tai skaitā rūpnīcu “Achema”. Koncerna sastāvā ir arī Klaipēdas ostas lielākā kravu kompānija KLASCO, citas kravu pārvadāšanas un loģistikas kompānijas, kā arī vairāki mediji, no kuriem lielākais ir nacionālais laikraksts “Lietuvos žinios”.

Uzņēmumam UAB “Litagra” pieder kompānijas UAB “Litagros prekyba”, UAB “Litagros grūdai”, SIA “Litagra Latvija”, OÜ “Litagra” Igaunijā, AB “Joniškio grūdai”, AB “Kėdainių grūdai”, AB “Tauragės grūdai”, AB “Marijampolės grūdai”, lauksaimniecības sabiedrības un daži citi uzņēmumi. Tā meitas uzņēmums Latvijā SIA “Litagra” darbojas kopš 2003.gada un nodarbojas ar augu aizsardzības līdzekļu, minerālmēslu, lopbarības, lopbarības piedevu, sēklu materiālu un graudu vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību.

LA.lv
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Dzīvā mulča? Jaunas tehnoloģijas nezāļu ierobežošanai biosaimniecībās
12 stundas
LE
LETA
Laukos
“Brīvā viļņa” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā cena plānota 0,87 eiro par akciju
12 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Alus nozarē nav pamata pārmērīgam optimismam
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
4 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
7 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
3 stundas