Meži, Mežsaimniecība

Konkursā par valsts mežu stādīšanu un kopšanu 154 pretendenti

VAS “Latvijas valsts meži” (LVM) konkursā par meža stādīšanas, atjaunoto meža platību agrotehniskās kopšanas, jaunaudžu kopšanas un atjaunoto meža platību aizsardzības pakalpojumu sniegšanu piedāvājumus iesnieguši 154 pretendenti, sacīja LVM komunikācijas speciālists Ainārs Sedlenieks.

“Konkursā piedāvājumus iesniedza 154 pretendenti, gan juridiskas gan fiziskas personas. Tā kā konkurss laika ziņā ir ļoti darbietilpīgs, rezultātus plānots paziņot nākamā gada sākumā, kad arī varētu sākties līgumu slēgšanas process,” viņš sacīja.

Konkursa priekšmets bija četru mežsaimniecībai raksturīgu pakalpojumu sniegšana – meža stādīšana 11 124 hektāru apjomā, atjaunoto meža platību agrotehniskā kopšana 36 314 hektāru apjomā, jaunaudžu kopšana 43 175 hektāru apjomā un atjaunoto meža platību aizsardzība 20 562 hektāru apjomā – kopā 111 175 hektāru apjomā. Konkursa priekšmets ir sadalīts 324 iepirkuma daļās, ņemot vērā līguma izpildes termiņu un iepirkuma daļu, 2018.gada apjoma izvietojumu plānošanas vienībās.

Jau ziņots, ka LVM apgrozījums pagājušajā gadā bija 256,87 miljoni eiro, kas ir par 1,8% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 14,6% un bija 50,614 miljoni eiro.

LVM izveidoti, lai apsaimniekotu valsts mežus. Uzņēmuma īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.

1 komentārs

  1. Ceru, ka LVM publicēs arī cenas par kādām tiks slēgti līgumi. Lai varētu saprast kā pēc nodokļu nomaksas var izpildīt līgumus, kuri ir 70 un vairāk kilometrus attāli. Lai varētu saprast, kā pēc līgumu noslēgšanas par zemāko cenu uzņēmumi meklē darbiniekus ss, kuri izpildīs tos. Lai gan apņēmušies un solijuši līgumus pildīt ar saviem darbiniekiem un apakšuznēmējiem, jeb iepriekš zināmām personām. Kuras tik vien gaida kā darbu. Jā, darbu sola LVM, bet ss uzņēmumi norādīti kā no pirksta izzīsti. Veiksmi darbos.

Pievienot komentāru