Laukos
Mežsaimniecība

Konkursā “Sakoptākais mežs” pieteikti īpašumi no 13 Latvijas novadiem0


Konkursa “Sakoptākais mežs 2018” žūrija vērtē Aivara Bergmaņa meža īpašumu Kabiles pusē.
Konkursa “Sakoptākais mežs 2018” žūrija vērtē Aivara Bergmaņa meža īpašumu Kabiles pusē.
Foto – Valdis Semjonovs

Noslēdzoties konkursa “Sakoptākais mežs” pieteikšanās posmam, konkursa rīkotāji saņēmuši 16 pieteikumus par sakoptiem meža īpašumiem visā Latvijā. Vislielākais pieteikumu skaits saņemts no Vidzemes un Kurzemes meža īpašniekiem.

Kopumā 16 pieteikumi saņemti no Ozolnieku, Viļakas, Aizputes, Limbažu, Rēzeknes, Madonas, Baldones, Kuldīgas, Tukuma, Vecumnieku, Vecpiebalgas, Smiltenes un Alūksnes novadiem.

Kā norāda Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, viens no konkursa mērķiem ir parādīt sabiedrībai labi apsaimniekotu mežu piemērus. “Ir ļoti daudz informācijas par to, kā mežs būtu jākopj, bet tieši citu saimnieku piemēri ir ļoti labs veids, kā parādīt gan meža īpašniekiem, gan sabiedrībai to, cik dažāda var būt apsaimniekošana. Tāpēc, skatoties uz saņemtajiem pieteikumiem, prieks redzēt to, ka Latvijā ir mežu īpašnieki, kas savos īpašumos pievērš lielu uzmanību ilgtspējīgai apsaimniekošanai un ir gatavi savā pieredzē dalīties ar citiem,”

Līdz 15. jūlijam norisināsies konkursa pieteikumu atlases pirmā kārta, kurā žūrijas locekļi izvērtēs pieteikumos norādīto informāciju un izvirzīs dalībniekus otrajai kārtai.

Konkursanti tiks vērtēti, analizējot īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Konkursa balvu fondā šogad ir praktiski pielietojams motorinstruments jaunaudžu kopšanai un divas dāvanu kartes meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla ieguvei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai “Zelta čiekurs” nominācijā “Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Atvieglos atbalsta saņemšanas kārtību par zvejas ierobežojumiem
9 stundas
LE
LETA
Laukos
Sakstagala uzņēmums “Vlakon” plāno foreļu eksportu uz Vāciju
10 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Zeme ir, kopēju nav. Zemes fondam grūtības salīgt uzņēmumus aizlaistās zemes sakopšanai 2
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Opozīcija pamet sēžu zāli
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Strēlnieks un Dikaioulaku atzīti par Latvijas gada basketbolistiem
28 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Pašvaldībām būs jāpiedalās skolēnu brīvpusdienu finansēšanā
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Ilze Aizsilniece: Kurp dodamies? Par ētiku, algām un mediķiem 2
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Gaidāms silts un lielākoties sauss laiks: sinoptiķi prognozē laiku 7 dienām
3 stundas