Laukos
Mežsaimniecība

Konkursā “Sakoptākais mežs” pieteikti īpašumi no 13 Latvijas novadiem0


Konkursa “Sakoptākais mežs 2018” žūrija vērtē Aivara Bergmaņa meža īpašumu Kabiles pusē.
Konkursa “Sakoptākais mežs 2018” žūrija vērtē Aivara Bergmaņa meža īpašumu Kabiles pusē.
Foto – Valdis Semjonovs

Noslēdzoties konkursa “Sakoptākais mežs” pieteikšanās posmam, konkursa rīkotāji saņēmuši 16 pieteikumus par sakoptiem meža īpašumiem visā Latvijā. Vislielākais pieteikumu skaits saņemts no Vidzemes un Kurzemes meža īpašniekiem.

Kopumā 16 pieteikumi saņemti no Ozolnieku, Viļakas, Aizputes, Limbažu, Rēzeknes, Madonas, Baldones, Kuldīgas, Tukuma, Vecumnieku, Vecpiebalgas, Smiltenes un Alūksnes novadiem.

Kā norāda Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, viens no konkursa mērķiem ir parādīt sabiedrībai labi apsaimniekotu mežu piemērus. “Ir ļoti daudz informācijas par to, kā mežs būtu jākopj, bet tieši citu saimnieku piemēri ir ļoti labs veids, kā parādīt gan meža īpašniekiem, gan sabiedrībai to, cik dažāda var būt apsaimniekošana. Tāpēc, skatoties uz saņemtajiem pieteikumiem, prieks redzēt to, ka Latvijā ir mežu īpašnieki, kas savos īpašumos pievērš lielu uzmanību ilgtspējīgai apsaimniekošanai un ir gatavi savā pieredzē dalīties ar citiem,”

Līdz 15. jūlijam norisināsies konkursa pieteikumu atlases pirmā kārta, kurā žūrijas locekļi izvērtēs pieteikumos norādīto informāciju un izvirzīs dalībniekus otrajai kārtai.

Konkursanti tiks vērtēti, analizējot īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Konkursa balvu fondā šogad ir praktiski pielietojams motorinstruments jaunaudžu kopšanai un divas dāvanu kartes meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla ieguvei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai “Zelta čiekurs” nominācijā “Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina samazināties ārstu skaits. Sasniegts zemākais līmenis pēdējo sešu gadu laikā 3
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Latvijas basketbola kadetes EČ sīvā cīņā zaudē beļģietēm
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Neatkarīgās Latvijas karte, kas sevī slēpa divus negaidītus atklājumus
1 stunda
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kad tētis ir Loranga. Saruna ar komponistu Edgaru Mākenu un režisoru Ģirtu Šoli
1 stunda