Laukos
Politika

Konkursa “Sējējs” uzvarētāji varēs izmantot konkursa zīmi produkcijas popularizēšanai0


Konkursa ” Sējējs” balvas – statuetes.
Konkursa ” Sējējs” balvas – statuetes.
Foto: ZM

Zemkopības ministrijas (ZM) konkursa “Sējējs 2018” šā gada uzvarētājiem būs iespēja uz savas produkcijas iepakojuma, bukletos vai kādos citos saimniecības popularizēšanas materiālos izmantot īpašu šī konkursa zīmi kā apliecinājumu tam, ka viņi ir atzīti par labākajiem saimniekiem Latvijā, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

ZM atgādināja, ka trešdien, atzīmējot lauksaimniecības apbalvojuma “Sējējs” 25. atjaunošanas gadskārtu, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), piedaloties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājam Mārtiņam Cimermanim un lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, ministrijā atklāja šī apbalvojuma slavas podestu.

“Šogad, konkursa “Sējējs” jubilejas gadā, visiem konkursa uzvarētājiem dāvinām ne tikai tradicionālās bronzas statuetes, bet arī iespēju izmantot īpašu konkursa “Sējējs” zīmi kā apliecinājumu tam, ka viņi ir atzīti par labākajiem saimniekiem Latvijā. Šo zīmi viņi varēs izmantot uz savas produkcijas iepakojuma, bukletos vai kādos citos saimniecības popularizēšanas materiālos. Ik gadu lauksaimnieki novērtē “Sējēja” balvu un mēs ceram, ka šīs zīmes ieviešana būs kā saimniecības vai uzņēmuma lepnuma zīme,” sacīja ministrs.

Slavas podestā ievietots “Sējēja” balvas prototips, uz tā novietota šogad ieviestā konkursa “Sējējs” zīme, 25 gadu jubilejas atzīme, kā arī šim apbalvojumam par godu radītās dziesmas “Sējējs” pirmā panta vārdi, kurus sarakstījis Valdis Pavlovskis. Dziesmas pirmatskaņojums notiks šī gada balvas “Sējējs” laureātu godināšanas ceremonijas laikā, piektdien, 28.septembrī VEF Kultūras pilī.

Kā ziņots, prēmiju “Sējējs” laikā no 1989.gada līdz 1992.gadam nodibināja lauksaimnieku biedrības. 1994.gadā konkurss tika atjaunots jaunā kvalitātē kopā ar Vides ministriju. Kopš 1994.gada konkurss “Sējējs” tiek rīkots katru gadu, un tā laureāta gods Latvijas lauksaimniekiem kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem apbalvojumiem.

Konkursa “Sējējs” zīme.
Foto: ZM

Šogad laureātu titulus un veicināšanas balvas saņems konkursa dalībnieki nominācijās “Gada lauku saimniecība”, “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, “Ģimene lauku sētā”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Gada veiksmīgākā kopdarbība”, kā arī dalībnieki mazpulku un zinātnes nominācijās. Tāpat šogad divpadsmito reizi tiks pasniegta balva par izcilu ieguldījumu lauksaimniecības nozares attīstībā.
Attēlā – jaunā “Sējējs” zīme. Foto:ZM

LA.lv
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Meža mašīnu konstruktors. Par zviedriem, tehniku un patentiem
19 stundas
LA
LA.LV
Laukos
Rēzeknē ar Eiropas finansējumu top pirmā picērija picu piegādei mājās
20 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
“Spilva” sāk ražot tomātu mērci bez pievienota cukura
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Konkurentu cīņas Tukumā: “Rimi” neļauj “Lidl” izmantot piebraucamo ceļu 1
40 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Nesodāmības gaisotne VUGD: likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav 1
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
VIDEO: Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
3 stundas