Laukos
Bizness

Konkursa “Šodien laukos” uzvarētāji – Rugāju, Dagdas, Lēdurgas un Lažas pagasta skolēni0

Foto-LETA

Konkursa “Šodien laukos” otrajā norises gadā šogad uzvarējusi Rugāju vidusskola, savukārt individuālajā vērtējumā – Elīna Staģe no Dagdas, Lauris Botņa-Ezerskis no Lēdurgas un Renāte Ausmane no Lažas pagasta.

Tāpat kā pērn, arī šogad klase balvā iegūst ekskursiju 1000 eiro vērtībā, savukārt individuālie dalībnieki dāvanā saņems planšetdatoru.

Kopumā konkursa sešu lielo uzdevumu veikšanai dalību bija reģistrējušas 30 klases un 53 individuālie dalībnieki – kopumā 427 dalībnieki.

Konkursā, kurš ilga no februāra līdz oktobrim, piedalījās skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Teju visi viņi atzīst – piedalīties motivē iespēja interesanti pavadīt brīvo laiku un uzzināt ko jaunu.

Kā norādīja Lauku konsultāciju un izglītības centra projektu vadītāja Baiba Gulbe, visvairāk skolēniem patikuši uzdevumi, kuros bija jāliek lietā fotogrāfa prasmes, jāsēj un jāstāda, kā arī jādodas izzinošos pārgājienos. “Prieks, ka konkursa aktivitātēm seko arī vecāki. Viņi atzīst konkurss mudinājis bērnus doties laukā un aktīvi darboties, pētot visdažādākās tēmas”.

Konkurss “Šodien laukos” tiek rīkots ar Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla atbalstu. Konkursa un sociālo tīklu akcijas mērķis ir izglītot skolas vecuma jauniešus par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm, sniegt viņiem izpratni par nozaru darbību, iespējām un izaicinājumiem Latvijas laukos un nākotnes izglītības un karjeras iespējām.

LA.lv