Laukos
Bizness

Konkursam “Laukiem būt!” pieteiktas 52 jauniešu biznesa idejas0


Lauku ainava ar varavīksni.
Lauku ainava ar varavīksni.
Foto – LETA

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajam konkursam “Laukiem būt!” pieteikti 52 biznesa ideju projekti, no kuriem 34 pieteikumi saņemt kategorijā “Nelauksaimnieciskā darbība laukos’, informē projekta vadītāja Baiba Gulbe.

Konkursā biznesa idejas varēja pieteikt arī kategorijās “Lauksaimniecība” un “Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana”.

Ierasti visvairāk pieteikumu saņemts no Zemgales – 15, tad seko Kurzeme – 13, Vidzeme- 11 un Latgale – 12.

Lai gan šogad pieteikumu bijis mazāk nekā pērn, kad tas sasniedza rekordskaitu – 64, daudzas biznesa idejas ir pat interesantākas nekā aizvadītajos sešos konkursa gados, norādīja Gulbe.

“Ja iepriekš bija vairāki jaunieši, kuri startēja ar līdzīgām idejām, šoreiz ir nedaudz no visa. Piemēram, alpaku audzēšana, ūdens sporta apģērbi, lāzerpeintbols, sāls istabu izveide, vistkopības saimniecība ar iespēju vistas nomāt un daudz kas cits. Neiztrūkstoši ir arī daudz garšīgu ideju – saldējuma ražošana, liellopa gaļas cepeši, kūpinātas zivis, gī sviests un medus ar dažādām piedevām,” sacīja Gulbe.

Februārī sāksies darbu satura, kvalitātes, idejas dzīvotspējas, finanšu aprēķinu pamatotības, veiktās tirgus un konkurentu izpētes, kā arī konkursanta gatavības izvērtēšana ideju ieviešanai dzīvē. Februāra beigās visi konkursa nolikumam atbilstīgie biznesa plānu autori klātienē aizstāvēs savas idejas, lai cīnītos par vietu finālā.

Konkurss notiek divās kārtās, un kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro. Jauno uzņēmēju iespēja cīnīties par finansējumu biznesa idejām ir turpinājums apmācību ciklam, kurā viņi apmeklēja mācības uzņēmējdarbībā.

Pagājušajā gadā konkursā uzvaras laurus plūca jauno uzņēmēju projekti saistībā ar zirgkopību, veterinārmedicīnu un inovācijām augkopībā

Konkursa “Laukiem būt!” atbalstītāji ir valsts attīstības finanšu institūcija ALTUM, kas kopīgi ar LLKC piedalās apmācību procesā un konkursa žūrijā.
Vairāk par konkursu lasiet šeit

LA.lv