Dārzeņi un augļi, Veikalā un tirgū

Kontrole klāt. VID sāks pārbaudīt samazinātā PVN piemērošanu dārzeņiem un augļiem

Valsts ieņēmumu dienests (VID) februāra beigās sāks pārbaudīt to, kā tirgotāji ievēro samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem, informēja VID pārstāvji.

“Preventīvie pasākumi nodokļu maksātājiem, kuri piemēros samazināto PVN likmi Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem, galvenokārt tiks veikti pārmaksātās PVN summas pamatotības pārbaudes ietvaros un gadījumos, ja tiks konstatēti nodokļu nenomaksas riski,” norāda VID.

Pārbaudes varētu tikt uzsāktas pēc 2018.gada janvāra PVN deklarācijas iesniegšanas termiņa, tātad – jau februāra beigās.

Kā ziņots, PVN samazinātā likme eksperimentāli piemērota uz laiku no šā gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim tikai svaigiem, Latvijai raksturīgiem (arī importētiem) dārzeņiem, augļiem un ogām.

Tikmēr Zemkopības ministrija akcentējusi, ka samazinātās likmes atbilstoša piemērošana veikalos ir tirgotāju godaprāta jautājums un nodokļu piemērošanu kontrolējošo finanšu iestāžu kompetence. Savukārt veikalu pārstāvji atzinuši, ka piegādātāju celto cenu dēļ nespēšot noturēt stabilas dārzeņu un augļu cenas, bet lauksaimniekus satrauc godīgas konkurences un atbilstošas kontroles problēma.
Vairāk par samazināto PVN likmi lasiet šeit

1 komentārs

  1. Pircējam nekas no tā nemainīsies. Vienīgi birokrātija – kurā ailē, kura summa jāieraksta. To arī pārbaudīs. Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Savu laimīgo Jaungada loto biļeti aizpildi šeit: https://goo.gl/NdqjC4 saņem papildus biļeti bez maksas un sāc Jaunu dzīvi ar Jauno gadu!

Pievienot komentāru