Laukos
Bizness

Kooperatīva “Abra” apgrozījums pērn samazinājās par 5,9%0

Foto LETA

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Abra” pērn strādāja ar 9,143 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa samazinājās 4,9 reizes – līdz 480 750 eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotais gada finanšu pārskats.

Kooperatīva vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījums samazinājās galvenokārt lauksaimniecībai nelabvēlīgo klimatisko apstākļu ietekmē, kā iznākumā graudu un rapšu ražība un kvalitāte 2016.gadā bija zemāka nekā iepriekšējā gadā un paaugstinājās graudu kaltēšanas izmaksas. Arī kviešu cena biržā bija zemāka nekā 2015.gadā.

“Abra” vadība atzīmē – tā kā kooperatīvs darbojas lauksaimniecības sfērā, tad tā biedri arī turpmāk veiks pasūtījumus minerālmēslu, augu aizsardzības līdzekļu, sēklas iegādei, kā arī izmantos graudu kaltes pakalpojumus, tehnikas pakalpojumus un pārdos saimniecībās saražoto augkopības produkciju. Lai stabilizētu ieņēmumus un samazinātu riskus pasaules graudu biržu cenu straujo izmaiņu dēļ, plānots noslēgt nākotnes līgumus par graudu, pupu, zirņu un rapšu pārdošanu pirms un pēc ražas novākšanas, norāda kooperatīva vadība.

Tāpat “Abra” plāno palielināt darbības apmērus, ieguldot finansējumu pamatlīdzekļos – tehnikā un būvēs. 2017.gadā, piesaistot Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansējumu, ir iecerēts uzcelt jaunu graudu uzglabāšanas līniju “Eipuri”. Kooperatīvs arī noslēdzis līgumus par jaunu lauksaimniecības tehniku iegādi šogad.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2015.gadā kooperatīvs strādāja ar 9,717 miljonu eiro apgrozījumu un 2,348 miljonu eiro peļņu.

Kooperatīvs ir reģistrēts 2005.gadā un tā pamatdarbības veids ir graudkopības, tauriņziešu un rapšu produkcijas realizācija, kā arī lauksaimniecības tehnikas noma un lauksaimniecības pakalpojumu sniegšana, lauksaimniecības preču iegāde un pārdošana kooperatīva biedriem un citiem partneriem.

LA.lv