Laukos
Bizness

Kooperatīva “Māršava” apgrozījums pērn sasniedzis astoņus miljonus eiro0

Foto – Shutterstock

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) “Māršava” apgrozījums pērn sasniedzis apmēram astoņus miljonus eiro, informēja kooperatīva valdes priekšsēdētājs Jānis Auziņš.

“Kooperatīva apgrozījums pagājušajā gadā ir audzis, sasniedzot apmēram astoņus miljonus eiro, kas noticis galvenokārt saistībā ar piena iepirkuma cenu kāpumu,” teica Auziņš. Viņš atgādināja, ka piena iepirkuma cena pēc krīzes nozarē sāka palielināties tikai 2016.gada rudenī, līdz ar to 2016.gadā iepirkuma cena bija krietni zemāka nekā 2017.gadā.

Auziņš pastāstīja, ka kooperatīva biedru skaits pērn saglabājies apmēram iepriekšējā gada līmenī. Taču attīstība turpinājās, ieguldot līdzekļus sava autotransporta iegādē. Kopumā, pēc Auziņa teiktā, aizvadītais gads “Māršavas” skatījumā ir vērtējams kā labs.

2016.gadā “Māršava” strādāja ar 6,527 miljonu eiro apgrozījumu, bet kooperatīva zaudējumi bija 57 278 eiro.

“Māršava” ir reģistrēta 2008.gadā, apvienojoties piecām saimniecībām. Patlaban sabiedrībā darbojas vairāk nekā 70 zemnieku saimniecības no visiem Latvijas novadiem. “Māršava” pārstrādā arī pašu biedru saimniecībās saražoto pienu.

LA.lv