Laukos
Bizness

Kooperatīva “Piena ceļš” zemnieki dividendēs nopelnījuši 75 000 eiro0


AS”Jaunpils pienotavas”  produkts “Mini Mozzarella”. Gatavot šo maigo, pienīgo, svaigo sieru Jaunpils meistarus iemācīja itālieši. To ražo no Latvijas saimniecībās iegūta augstas kvalitātes govs piena ar augstu olbaltumvielu saturu, kam nav pievienoti hormoni vai antibiotikas.
AS”Jaunpils pienotavas” produkts “Mini Mozzarella”. Gatavot šo maigo, pienīgo, svaigo sieru Jaunpils meistarus iemācīja itālieši. To ražo no Latvijas saimniecībās iegūta augstas kvalitātes govs piena ar augstu olbaltumvielu saturu, kam nav pievienoti hormoni vai antibiotikas.
AS”Jaunpils pienotavas” produkts “Mini Mozzarella”. Gatavot šo maigo, pienīgo, svaigo sieru Jaunpils meistarus iemācīja itālieši. To ražo no Latvijas saimniecībās iegūta augstas kvalitātes govs piena ar augstu olbaltumvielu saturu, kam nav pievienoti hormoni vai antibiotikas.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Piena ceļš” no tam piederošā piena pārstrādes uzņēmuma “Jaunpils pienotava” saņēmis 75 000 eiro dividendēs. Šādas summas izmaksa notiek pirmo reizi un pierāda, ka zemniekiem piederoša piena pārstrāde spēj darboties veiksmīgi un dot labumu tā īpašniekiem, portālu laukos.lv informēja kooperatīva valdes priekšsēdētājs Raimonds Misa.

“Jaunpils pienotava” dividendes izmaksājis no 2016. gada peļņas, kas kopumā bija 829 289 eiro. Uzņēmuma īpašnieks – “Piena ceļš” – nolēmis lielāko daļu peļņas jeb 754 289 eiro ieguldīt uzņēmuma tālākai attīstībai – biezpiena ražošanas jaudu palielināšanai par 30% un ūdens apgādes un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu modernizēšanā.

“Mums ir izdevies ievērojami kāpināt “Jaunpils pienotavas” peļņu, jo veiksmīgi esam strādājuši gan vietējā, gan eksporta tirgos. Esam atraduši alternatīvu siera eksportam uz Krieviju un šobrīd mūsu saražotais biezpiens un siers ir pieprasīts Vācijā, ASV un virknē citu valstu. Pircēji gan Latvijā, gan ārvalstīs ir novērtējuši nemainīgi augsto “Jaunpils pienotavas” produktu kvalitāti,” norādīja Misa.

Viņš arī atzina, ka šis gads piena pārstrādes jomā solās būt tikpat veiksmīgs kā iepriekšējais, tādējādi nākamgad “Jaunpils pienotavas” kooperatīvam dividendēs izmaksājamā summa, iespējams, būs lielāka. “Gan kooperatīvs “Piena ceļš”, gan “Jaunpils pienotava” ir veiksmīgi pārvarējuši grūtības, ko radīja iepriekšējā piena krīze,” sacīja kooperatīva vadītājs.

Piena pārstrādātāja “Jaunpils pienotava” apgrozījums pērn bija 10,9 miljoni eiro (2015. gadā – 7,8 miljoni eiro), bet peļņas kāpums bija no 16 542 eiro 2015. gadā uz 829 289 eiro 2016. gadā.

“Piena ceļš” patlaban ir viens no lielākajiem piena ražotāju kooperatīviem, kurā apvienojusies 51 zemnieku saimniecība. Kooperatīvs dibināts 2004. gadā, savukārt par AS “Jaunpils pienotava” iegādi zemnieki lēma 2008. gadā.

LA.lv