Laukos
Graudkopība

Kooperatīvam “Latraps” pērn neliels peļņas kritums0

Foto- LETA

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” peļņa pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.jūlija līdz 2019.gada 30.jūnijam, bija mazāka nekā iepriekšējā finanšu gadā, sacīja kooperatīva valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža.

Viņš skaidroja, ka kooperatīva peļņas kritumu ietekmēja graudkopībai nelabvēlīgie laika apstākļi – sausuma dēļ samazinājās graudu raža.

Vienlaikus precīzus “Latraps” peļņas un apgrozījuma datus Ruža pagaidām atturējās nosaukt, jo tie vēl tiek apkopoti. “Kopumā esam nostrādājuši normāli,” viņš teica.

Komentējot realizētos investīciju projektus, Ruža atgādināja, ka “Latraps” ieguldīja apmēram 4,5 miljonus eiro graudu pirmapstrādes kompleksā Daugavpilī, kas patlaban tiek nodots ekspluatācijā.

Arī šajā finanšu gadā “Latraps” investē attīstībā, taču pat tām plašāku informāciju būs iespējams sniegt vēlāk, piebilda Ruža.

Jau ziņots, ka “Latraps” apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.jūlija līdz 2018.gada 30.jūnijam, bija 222,646 miljoni eiro, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa saruka par 26,8% – līdz 1,024 miljoniem eiro.

“Latraps” ir reģistrēts 2000.gadā, liecina “Firmas.lv” informācija. Kooperatīva pamatdarbība ir biedriem nepieciešamo lauksaimniecības izejvielu un viņu izaudzētās produkcijas tirdzniecība, graudu un rapšu pirmapstrāde.

LA.lv