Laukos

Kooperatīvs “Daiva” par 200 000 eiro būvēs graudu un miltu uzglabāšanas tvertnes0


Rudzu lauks.
Rudzu lauks.
Foto – LETA

Rūjienas novada Jēru pagastā reģistrētā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Daiva” ieguldīs vairāk nekā 200 000 eiro graudu un miltu uzglabāšanas tvertņu būvniecībā, pastāstīja kooperatīva valdes priekšsēdētājs Arnis Ķibers.

Ķibers teica, ka investīciju projekta mērķis ir kāpināt graudu uzglabāšanas jaudas, kas pērn sāka aptrūkties, ņemot vērā kooperatīva biedru ievāktās graudu ražas apmērus. “Pagājušais gads mums parādīja, ka ievāktais ražas apmērs aug. Paldies Dievam laika apstākļi mūsu pusē nebija slikti kā Latgalē. Pie mums, Rūjienas pusē 90% graudaugu tika novākti,” teica Ķibers, atzīstot, ka graudu kvalitāte gan pērn bija sliktāka.

Pēc viņa sacītā, investīciju projekta rezultātā līdzšinējos apmēram 16 000 tonnu graudu glabāšanas apjomus izdosies palielināt par 2000 tonnām, kas ir topošās graudu uzglabāšanas tvertnes ietilpība. Līdz ar to lielākās izmaksas būs saistītas tieši ar graudu uzglabāšanas tvertnes būvniecību. Savukārt miltu uzglabāšanas tvertnes ietilpība būs tikai 20-22 kubikmetru un tā ir nepieciešama kooperatīva biedru vajadzībām ganāmpulku barošanai.

Tāpat šogad kooperatīvs plāno iegādāties arī transportēšanas piekabi graudu pārvadāšanai.

Informācija iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Daiva” plāno izbūvēt betona laukumu, kā arī graudu un miltu uzglabāšanas tvertnes ar iekraušanas un izkraušanas iekārtām Kalntemekās, Jeru pagastā, Rūjienas novadā, piesaistot finansējumu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gada pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”.

Investīciju projekta īstenošanai bija izsludināts iepirkumu konkurss, kurā starp trīs pretendentiem uzvarēja SIA “Voka”, kura piedāvātā līgumcena ir 230 235 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Investīciju projektu iecerēts īstenot līdz šā gada 1.jūlijam.

Jau ziņots, ka “Daiva” apgrozījums 2016.gadā bija 2,915 miljoni eiro, kas ir par 28,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa palielinājās par 22,8% un bija 116 565 eiro.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Daiva” reģistrēta 1993.gadā. Kooperatīva darbības veids ir lauksaimniecības pakalpojumu sniegšana, graudu pirmapstrāde un graudu realizācija kooperatīva biedriem un pārējiem klientiem.
Vairāk par kooperatīvu lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas