Laukos
Bizness

Kooperatīvs “Latraps”- labākais eksporta uzņēmums konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2017”0

Foto- LETA

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotajā konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2017” par labāko eksporta uzņēmumu jeb “Eksporta čempionu” atzīta Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Latraps”.

Kategorijā “Eksportspējīgākais komersants” lielo/vidējo komercuzņēmumu grupā pirmo vietu ieguva Rēzeknes speciālās ekonomikas zonas kokapstrādes uzņēmums SIA “Newfuels”, otrajā vietā ierindojās Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA “Lauma Fabrics”, savukārt trešo vietu ieguva SIA “Daiļrade Koks”. Atzinību minētajā kategorijā saņēma SIA “Zieglera mašīnbūve”, SIA “iCotton” un SIA “Sanare-KRC Jaunķemeri”.

Par eksportspējīgāko komersantu mazo komercuzņēmumu grupā atzīta SIA “Zabbix”. Otro vietu šajā kategorijā ieguva SIA “Jauda Koks”, savukārt trešajā vietā ierindojās SIA “Pharmidea”. Atzinību minētajā kategorijā saņēma SIA “Pērnes L”, SIA “Tele Textile Latvia”, SIA “Wunder Latvia” un SIA “Aggregare”.

Kategorijā “Importa aizstājējprodukts” pirmo vietu ieguva SIA “Brain Games Publishing” galda spēle “Ice Cool”, kam otrajā vietā sekoja SIA “Crosschem” autoķīmijas šķidrums “AdBlue”, bet trešajā vietā ierindojās SIA “Valmiermuižas alus” kviešu alus. Atzinību šajā kategorijā saņēma SIA “Purenn” par ekoloģiskajiem tīrīšanas, mazgāšanas un ķermeņa kopšanas līdzekļiem, SIA “Krogzeme” par upeņu stādiem un SIA “Balticfloc” par Eko granulām mājdzīvniekiem.

Kategorijā “Inovatīvākais produkts” par labāko atzīta SIA “Schaefler Baltic” ātrgaitas jonu-plazmas magnetronās izputināšanas iekārta “Naco-600”, kam otrajā vietā sekoja AS “Latvijas Valsts meži” ar “LVM GEO” platformu, bet trešo vietu ieņēma SIA “Overly” ar papildinātās realitātes platformu. Atzinību minētajā kategorijā saņēma SIA “Telia Latvija” par “Telia Cloudy” CDN videoplatformu, SIA “Groglass” par ultravioletos starus bloķējošo, anti-reflektīvo stiklu, SIA “Slyfox” par automobiļu koplietošanas pakalpojumiem un SIA “Atlas Aerospace” par “Atlas Pro” dronu un “Atlas Nest” viedo dokstaciju.

Savukārt kategorijā “Rūpnieciskais dizains” pirmo vietu ieguva SIA “Snores” par bērnu kāpslīti-galdiņu, otrajā vietā ierindojās SIA “Margret” ar vītinātās medījumu gaļas produktu līniju, bet trešo vietu ieguva SIA “Glear” par tās ražotajiem Jersikas čipsiem.

Pirmo trīs vietu ieguvējiem katrā kategorijā piešķirta iespēja izmantot konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2017” laureāta zīmi uz produktu iepakojumiem un informatīvajos materiālos.

Tāpat katras konkursa kategorijas pirmās un otrās vietas ieguvējiem būs iespēja piedalīties apmaksātos darījumu braucienos – tostarp valsts augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs, LIAA organizētajās tirdzniecības misijās, kā arī individuālos darījumu braucienos. Savukārt trešo vietu ieguvēji saņems apmaksātu reklāmas laukumu kādā no LIAA informatīvajiem materiāliem.

Konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2017” mērķis ir paust atzinību un godināt Latvijas komersantus, kas sasnieguši labus rezultātus, gan radot jaunus un eksportspējīgus produktus, gan nodrošinot vietējo tirgu ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem. Latvijas uzņēmumus apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā sveica konkursa patrons, Valsts Prezidents Raimonds Vējonis.

Konkurss “Eksporta un inovācijas balva” rīkots jau trīspadsmito gadu, un šogad tam tika iesniegti 107 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā.

Plašāka informācija par konkursu un finālistiem pieejama LIAA mājaslapā.

LA.lv