Laukos
Mežsaimniecība

Kooperatīvs “Mežsaimnieks” pērn krietni kāpinājis realizētās koksnes vērtību0

Foto: Ieva Leiniša/ LETA

Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Mežsaimnieks” pagājušajā gadā realizētās koksnes vērtība augusi 2,3 reizes, liecina kooperatīva publiskotā informācija sociālajā tīklā “Facebook”.

Kooperatīvs informē, ka 2018.gadā “Mežsaimnieks” pārdevis 106 680 kubikmetru apaļkoksnes 6,196 miljonu eiro vērtībā, kamēr 2017.gadā tika pārdots 62 491 kubikmetrs apaļkoksnes par 2,683 miljoniem eiro.

Kooperatīva vadība skaidro, ka izaugsme lielā mērā bija iespējama pateicoties “Mežsaimnieka” biedru skaita pieaugumam par 80%. Patlaban kooperatīvā ir iesaistījušies 366 meža īpašnieki, kuriem kopējā piederošā mežu platība veido apmēram 8500 hektāru.

Tāpat salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu būtiski uzlabojusies kooperatīvam uzticēto cirsmu kvalitāte un lielums.

Informācija kooperatīva mājaslapā liecina, ka 2019.gada beigās “Mežsaimnieka” biedru skaitu plānots palielināt līdz 500.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā “Mežsaimnieks” strādāja ar 2,824 miljonu eiro apgrozījumu un 1456 eiro peļņu.

Kooperatīvs ir reģistrēts 2012.gadā, tā vadītājs ir Grigorijs Rozentāls. “Mežsaimnieks” palīdz biedriem apsaimniekot viņu meža īpašumus konsultējot, rakstot projektus un organizējot jebkurus mežsaimnieciskos darbus. “Mežsaimnieks” ir meža īpašniekiem piederoša pilnu meža apsaimniekošanas ciklu nodrošinoša organizācija, kas ir izveidota pēc Skandināvijas parauga kopīgai pakalpojumu iepirkšanai un kopīgai koksnes pārdošanai.

LA.lv