Laukos
Piensaimniecība

Kooperatīvs “Piena loģistika” aizvadīto gadu noslēdzis ar 19 miljonu eiro apgrozījumu0

Foto: Ewa Studio/Shutterstock

Piena ražotāju kooperatīvs “Piena loģistika” aizvadīto gadu noslēdzis ar 19 miljonu eiro apgrozījumu, pastāstīja kooperatīva valdes priekšsēdētājs Agris Ludriksons.

Apgrozījuma pieaugumu veicināja kooperatīva biedru skaita pieaugums un arī neliels kopējā savāktā piena daudzuma palielinājums – pērn savāktā piena daudzums sasniedza 59 700 tonnas. Patlaban kooperatīvam ir 53 biedri un “Piena loģistika” vidēji dienā savāc 165 tonnas svaigpiena.

Pēc Ludriksona teiktā, kopumā kooperatīvam pērn izdevās sasniegt aizvadītajā gadā nospraustos mērķus.

Viņš arī pastāstīja, ka kooperatīvs piegādā pienu tādiem uzņēmumiem, kā “Latvijas piens”, “Limbažu siers”, “Cesvaines piens”. Tāpat piens tiek piegādāts piena pārstrādes uzņēmumiem Igaunijā, tostarp piena produktu koncernam “Valio”, ar kuru sadarbība uzsākta šogad.

Pēc “Piena loģistikas” vadītāja paustā, lielāki ieguldījumi attīstībā kooperatīvam šogad nav plānoti. “Mums pašiem jāizaug mazliet lielākiem. Ļoti gribētos, lai biedri sanāk kopā, jo kopībā ir spēks,” sacīja Ludriksons, aicinot kooperatīvam pievienoties jaunus biedrus.

Viņš arī norādīja, ka Latvijas piena lopkopjiem būtu jāseko kaimiņvalsts – Igaunijas – zemnieku piemēram un aktīvāk jākooperējas, lai panāktu godīgas piena iepirkuma cenas un kļūtu par vērā ņemamiem tirgus spēlētājiem Baltijas valstu reģionā.

“Daļa zemnieku joprojām izvēlas pienu pārdot pa taisno piena pārstrādes uzņēmumam. To var darīt, bet tikai, sanākot kopā, mums būs tas lielums un spēks, lai visiem kopā būtu cerība vienoties par labāko cenu ar pārstrādātājiem. Piena iepirkuma cenas ziņā joprojām atpaliekam no Eiropas vidējā līmeņa,” viņš sacīja.

Pēc viņa teiktā, Latvijā būtu nepieciešama spēcīga kooperācija ar vismaz 1000 tonnu lielu piena apjomu, lai piena ražotāji Baltijas reģiona līmenī nākotnē būtu konkurētspējīgi.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā “Piena loģistika” strādāja ar 17,049 miljonu eiro apgrozījumu un 291 845 eiro peļņu.

Kooperatīvs ir reģistrēts 2015.gadā un tā darbības pamatā ir piena iepirkšana, transportēšana un realizācija.

LA.lv