Laukos
Politika

Kooperatīvs “VAKS” atklāj, cik ieguldīs dzelzceļu vagonu pārkraušanas punktā Gulbenē0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VAKS” ieguldīs 265 000 eiro dzelzceļu vagonu pārkraušanas punktā Gulbenē, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kompānijas izsludinātajā iepirkumu konkursā trīs pretendentu vidū par uzvarēju atzīta kompānija “Mītavas celtnieks”, kuras piedāvātā līgumcena ir 264 999 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Investīciju projektu plānots īstenot līdz 2020.gada 30.jūnijam Dzelzceļa ielā 1C, Gulbenē, Gulbenes novadā, piesaistot Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “VAKS” 2019.gadā kopumā attīstībā plāno ieguldīt apmēram miljonu eiro, tostarp iela daļa līdzekļu tiks ieguldīti divu graudu uzglabāšanas torņu būvniecībā reģionos ar 10 000 tonnu jaudu, tāpat atsevišķās vietās plānots uzlabot graudu pieņemšanu.

“VAKS” apgrozījums 2017.gadā bija 62,102 miljoni eiro, bet peļņa – 1,387 miljoni eiro, liecina informācija “Firmas.lv”. Kooperatīva 2018.gada rezultāti vēl nav publiskoti.
Saistītie raksti

“VAKS” pamatdarbības vieta ir Valmierā, bet kooperatīvam ir trīs pastāvīgi strādājošas struktūrvienības – Varakļānos, Gulbenes novada Beļavā un Burtnieku novada Matīšos.

Kooperatīvam pieder 100% daļu SIA “Lauce”, kā arī 1,87% “Latvijas piens” kapitāldaļu. Kooperatīva mērķis ir sniegt pakalpojumus lauksaimniecības produktu ražotājiem, konsultācijas, kā arī apmierināt citas kooperatīva biedru vajadzības.

LA.lv