Laukos
Bizness

Kooperatīvs “VAKS” šogad plāno apgrozījuma pieaugumu0

Indulis Jansons, kooperatīva “VAKS” vadītājs un Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs. Foto – Sergejs Akuraters

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “VAKS” šogad paredz apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, atzina “VAKS” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons.

“Šogad bijis ļoti daudz darba, gads sācies ar cerībām, bet noslēdzies citādāk nekā bijām gaidījuši. Tuvāko nedēļu laikā taisīsim tādu kā gada noslēgumu, un tad arī būs vērtējums. Cerams, ka šis gads nebūs tik traģisks kā pagājušais gads, kad bija sliktas ražas, bet par veiksmīgu to arī nevarēs nosaukt,” sacīja Jansons. Vienlaikus viņš teica, ka “Vaks” apgrozījums šogad būs augstāks nekā pagājušogad, bet ir pāragri spriest, cik lielā mērā.

Jansons atzīmēja, šā gada graudu ražas kopievākums Latgalē un Vidzemē bijis augstāks nekā iepriekšējā gadā, neraugoties lielajām nenovāktajām labības platībām lietavu un plūdu dēļ.

“VAKS” pagājušajā gadā strādāja ar 47,272 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 22,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa samazinājās par 25,5% – līdz 720 514 eiro.

“VAKS” pamatdarbības vieta ir Valmierā, bet kooperatīvam ir trīs pastāvīgi strādājošas struktūrvienības – Varakļānos, Gulbenes novada Beļavā un Burtnieku novada Matīšos. Kooperatīvam pieder 100% daļu SIA “Lauce”, kā arī 1,87% daļu rūpnīcā “Latvijas Piens”.

LA.lv