Laukos
Politika

Kooperatīvu pārstāvji apgūs Lietuvas pieredzi jaunu biedru piesaistīšanā0

Foto – Dainis Bušmanis

Turpinoties Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) organizētajām apmācībām “Mazo un vidējo lauksaimniecības kooperatīvu vadības stiprināšana”, apmācību dalībnieki 2.-3.decembrī apmeklē Lietuvas kooperatīvus, informē asociācijas pārstāvji.

Pieredzes apmaiņas brauciena temats – “Mārketinga instrumenti jaunu biedru un sadarbības partneru piesaistīšanai”.

Lai uzzinātu, kā Lietuvas kooperatīvi risina šos jautājumus, divās dienās tiks apmeklēti dažādu nozaru kooperatīvi: “Joniskio aruodas”, kurš ir viens no lielākajiem graudu kooperatīviem Lietuvā, kā arī “Pienas.lt”, kas nodarbojas ar piena savākšanu un pārstrādi.

Būs iespēja arī uzzināt, kā veicas ar mājražotāju un amatnieku preču tirdzniecību, jaunu sadarbības partneru piesaisti mājražotāju kooperatīvu veikalam Kauņā.

Otrajā pieredzes apmaiņas dienā apmācību dalībnieki viesosies kooperatīvos “Agrolit” un “Azuozeriu sultys”, kuru darbības nozares ir augļu, dārzeņu audzēšana un sulu ražošana.

Kā jau ziņots, šīs apmācību grupas dalībniekiem 20. un 25.novembrī tika organizētas teorētiskās apmācības.

Teorētisko apmācību pirmajā dienā tika skatītas tēmas, kas saistās ar cilvēkresursu vadību, savukārt otrajā grupas dalībnieki guva zināšanas par mārketingu un kooperācijas un kooperatīva pakalpojumu “pārdošanu”.

Apmācības tiek organizētas Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītība un prasmju apguves pasākumi” ietvaros.

LA.lv