Laukos
Politika

“KPV LV” parakstīs memorandu mazo un vidējo lauksaimnieku interešu pārstāvniecībai0

Foto: Sintija Zandersone/LETA

Partija “KPV LV” šodien plkst.14 parakstīs memorandu ar Latvijas Zemnieku federāciju mazo un vidējo lauksaimnieku interešu pārstāvniecībai, informēja “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Politiķis norādīja, ka tādējādi tiek sākta jauna tradīciju, lai ar dažādu nozaru biedrībām vienotos par kopīgiem mērķiem izaugsmes veicināšanai.

Memorandu parakstīs Pucens un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs (KPV LV), Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja Agita Hauka.

Vitenbergs norāda, ka pēdējo gadu statistika ir negatīva lauksaimniecībai, proti, mazo zemnieku saimniecību skaits sarūk. Viņaprāt, tas lielā mērā ir skaidrojams ar to, ka līdz šim valstī īstenotā lauksaimniecības politika esot bijusi veidota par labu lielajām zemnieku saimniecībām, bet mazo un vidējo saimniecību vajadzības neesot uzklausītas.

“Šī memoranda parakstīšanas mērķis ir sekmēt daudz spēcīgāka dialoga veidošanu ar mazajiem un vidējiem lauksaimniekiem,” skaidro Tautsaimniecības komisijas vadītājs.

Pucens norāda, ka pats ir mazais zemnieks, tāpēc viņš labi izprotot mazo un vidējo zemnieku vajadzības un problēmas. Politiķa ieskatā “daudzus gadus” Zemkopības ministrijas politika esot tikusi tendenciozi veidota lielo zemnieku saimniecību lobijam, atstājot otrajā un trešajā plānā mazos un vidējos zemniekus.

“Pēdējos gados situācija ir uzlabojusies, bet nepieciešams daudz lielāks atbalsts, it īpaši pašlaik, kad Brisele raksta jaunus noteikumus Eiropas Savienības dalībvalstu zemniekiem,” pauž “KPV LV” frakcijas vadītāja vietnieks.

Latvijas zemnieku federācija ir plašākā Latvijas lauku iedzīvotāju un lauku uzņēmēju intereses pārstāvošā sabiedriskā organizācija, kas iestājas par lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanu, pārstāvot mazo lauksaimnieku intereses.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
Lopkopības un putnkopības nozares uzņēmumu līderis pērn – “Putnu fabrika “Ķekava””
10 stundas
LE
LETA
Laukos
Kariņš tiksies ar lauksaimniecības organizāciju pārstāvjiem
11 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Augu aizsardzības līdzekļu sarukumam līdzi nāk cits nepatīkams pārsteigums
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē plāno virzīt Boitmani, sasaukta ārkārtas sēde
54 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Somijas parlaments ievēlējis pasaulē jaunāko premjerministri
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Spiegu stāsti: Putins izpļāpājies, ka savulaik Krievija uzpirkusi bijušo FIFA prezidentu Blateru
1 stunda
DJ
DIĀNA JANCE
Latvijā
Diāna Jance: #līdztautieši 1
31 minūtes