Laukos
Gaļa un zivis

Krabju zvejas uzņēmuma “Baltjūra-Serviss” apgrozījums pērn sasniedza 1,524 miljonus eiro0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto no LA arhīva.

Krabju zvejas uzņēmums SIA “Baltjūra-Serviss” pagājušajā gadā strādāja ar 1,524 miljonu eiro apgrozījumu, kamēr gadu iepriekš uzņēmums ieņēmumus neguva, savukārt zaudējumi samazinājās 4,7 reizes un bija 367 281 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Baltjūra-Serviss” līdz 2016.gada beigām sekmīgi zvejoja krabjus, taču tad starptautiskās likumdošanas nesakārtotības dēļ uzņēmuma kuģi bija spiesti pārtraukt zveju Barenca jūrā un doties uz Batsfjordas ostu Norvēģijā, lai gaidītu situācijas atrisinājumu.

Savukārt 2017.gada beigās Eiropas Savienības (ES) Ministru Padomē tika pieņemta regula par zvejas tiesībām 2018.gadā, kurā tika iekļautas zvejas tiesības Svalbāras reģionā, taču Norvēģija nepiekrita ES kuģu zvejai Svalbāras ekonomiskajā zonā. Visa 2018.gada garumā turpinājās Eiropas Komisijas (EK) pārrunas ar Norvēģijas pusi, bet līdz šim nesekmīgi, skaidrots vadības ziņojumā.

Tāpat vadība norāda, ka 2018.gadā “Baltjūra-Serviss” zvejas kuģiem Klaipēdas kuģu remontu uzņēmumos tika veikti nepieciešamie darbi, lai tos sagatavotu turpmākai ekspluatācijai.

Izanalizējot iespējas un potenciālo sadarbības partneru piedāvājumus kompānija nolēma zvejas kuģus “Dubna”, “Memele” un “Valka” laika fraktā nodot Mozambikas kompānijas “Monomotapa Marina LDA” rīcībā krabju zvejai Mozambikas ekonomiskās zonas ūdeņos, jo tā saņēmusi Mozambikas Jūras, iekšējo ūdeņu un zvejniecības ministrijas eksperimentālo licenci dziļūdens krabju zvejai, ar ko Mozambikas ekonomiskās zonas ūdeņos drīkst nodarboties tikai vietējie uzņēmēji. Ar uzņēmumu “Monomotapa Marina LDA” noslēgti nomas līgumi par zvejas kuģu nodošanu nomā. Tādējādi šie kuģi 2018.gadā zvejoja Mozambikas ekonomiskās zonas ūdeņos, teikts vadības ziņojumā.

Vadība arī informē, ka zvejas kuģis “Kalmar” pēc remonta Klaipēdā devās uz Grenlandes ekonomiskās zonas ūdeņiem veikt eksperimentālu krabju zveju, taču krabju trūkuma dēļ kuģim nācās atgriezties ostā.

Vienlaikus kompānijas sadarbības partneris “Mayking Management LTD” izrādīja interesi par “Baltjūra-Serviss” piederoša zvejas kuģa iegādi. Darījums noslēgts 2018.gada novembrī, pārdodot kuģi “Dubna”.

“Baltjūra-Serviss” vadība norāda, ka šogad turpinās EK pārrunas ar Norvēģiju, taču līdz šim nesekmīgi.

Tāpat, pēc kompānijas vadības vēstītā, nav attaisnojusies cerība par ilglaicīgu sadarbību ar kompāniju “Monomotapa Marina LDA”, jo tā “Baltjūra-Serviss” sāka izvirzīt praktiski neizpildāmus noteikumus. Tādējādi kompānija bija spiesta pārtraukt nomas līgumus. “Nākotnes izredzes un turpmākā attīstība atkarīga no starpvalstu sarunu rezultāta un/vai tiesas procesa, kura rezultātā varētu tikt atjaunotas krabju zvejas tiesības Barenca jūrā,” teikts vadības ziņojumā.

2017.gadā “Baltjūra-Serviss” ieņēmumus neguva, bet uzņēmuma zaudējumi bija 1,745 miljoni eiro. Savukārt 2016.gadā kompānijas apgrozījums bija 8,083 miljoni eiro, bet peļņa – 25 993 eiro.

Uzņēmums “Baltjūra-Serviss” reģistrēts 1994.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2988 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir “Turijanus S”.

LA.lv