Laukos
Bizness

Krievija atceļ importa ierobežojumus “Karavelas” zivju konserviem 0

Foto- LETA

Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” atcēlis ierobežojumus Latvijas uzņēmuma “Karavela” ražotās zivju produkcijas importam, teikts pirmdien izplatītajā “Rosseļhoznadzor” paziņojumā.

Tajā sacīts, ka ierobežojumi atcelti arī Igaunijas uzņēmuma “DGM Shipping” ražotās zivju produkcijas importam.

Ierobežojumi abu uzņēmumu produkcijas importam atcelti no 15.decembra.

“Rosseļhoznadzor” paziņojumā piebilsts, ka jautājums par pārējo Latvijas un Igaunijas uzņēmumu produkcijas importa ierobežojumu atcelšanu “tiks izskatīts, pamatojoties uz Latvijas un Igaunijas kompetento institūciju iesniegtajiem materiāliem par pārkāpumu novēršanu”.

Iepriekš jau vēstīts, ka “Rosseļhoznadzor” nedēļu ilgā inspekcija Latvijas uzņēmumos noslēdzās 2016.gada 1.jūlijā. Tās laikā Krievijas veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta inspektoru grupa pārbaudīja uzņēmumus “Karavela”, “Baņķis”, “Unda”, “Sabiedrība IMS” un “Gamma-A”, lai pārliecinātos par to atbilstību Eiroāzijas ekonomiskās savienības valstu, tostarp Krievijas, prasībām.

Krievija 2015.gada jūnijā noteica ierobežojumus visas Latvijā ražotās zivju produkcijas ievešanai, skaidrojot šo lēmumu ar pārkāpumiem, kas konstatēti Krievijas pārtikas uzraudzības inspekciju laikā Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos.

LA.lv