Laukos
Bizness

Krievijas investori turpina ieguldīt Nīgrandes pagasta siernīcā “Kalnu piens”0

Ilustratīvs foto. Foto LETA

Krievijas investoriem piederošais Saldus novada Nīgrandes pagasta uzņēmums SIA ” Kalnu piens”, kurā ražo zīmola ” Kalnu siers” nogatavinātos un kūpinātos sierus, par 110 000 eiro iegādāsies iekārtas siera ražošanas paplašināšanai.

Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, uzņēmums plāno iegādāties siera formēšanas iekārtu, 66 formas siera presēšanai, kā arī 15 konteinerus siera sālīšanai.

Pretendentiem pieteikumus iekārtu piegādei un uzstādīšanai jāiesniedz līdz 20. jūlijam. Investīciju projektu plānots īstenot, izmantojot Lauku atbalsta dienesta administrēto finansējumu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” programmā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Jau vēstīts, ka “Kalnu piens” kopš šā gada pieder Krievijas investoriem. Uzņēmuma 30% kapitāldaļu pieder Krievijas pilsonim Stepanam Mkhitarianam, bet kontrolpakete jeb 70% – pērn martā Skotijā reģistrētai komanditsabiedrībai “Brookmilk Products LP”. Iepriekš – no šā gada 26.janvāra līdz 7.martam Mkhitarians bija vienīgais uzņēmuma īpašnieks. Savukārt vēl pirms tam siernīca piederēja populārā “Ievas siera” ražotājiem, Bebru pagasta ” Vecsiljāņiem” , kurš uzņēmumu iegādājās no lietuviešu “Financeline UAB” . Viļņā reģistrētā kapitālsabiedrība 2011.gadā nopirka bijušo ” Kalnu pienotavu” un atjaunoja tajā siera ražošanu, balstoties uz 2005.gadā uzceltās rūpnīcas toreizējo jaudu – ap 50 tonnām pārstrādāta piena dienā.

“Kalnu piena” jaunie īpašnieki siera ražotnē ieguldījuši vairāk nekā trīs miljonus eiro. Stepans Mkhitarians – 1,93 miljonus eiro, bet ” Brookmilk Products LP” – 1,35 miljonus eiro, vērienīgi izvēršot siera ražošanu eksportam uz Rietumvalstīm. Kā la.lv uzzināja uzņēmumā, patlaban darbs siernīcā noritot divās maiņās – no vietējā piena ražo ” Holandes” un “Gouda” tipa sierus, bet tuvākajā laikā pievērsīsies arī “Maasdam” tipa sieram.

” Kalnu piens” reģistrēts 2011.gada Saldus novada Nīgradnes pagasta ” Briežkalnos” , uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,930,200 eiro. Saskaņā ar ” Firmas.lv” datiem, uzņēmums 2016.gadā strādāja ar 499 788 eiro apgrozījumu, kas ir trīs reizes mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi samazinājās par 8% un bija 229 668 eiro.

LA.lv