Laukos
Politika

Krīzes vadības padome izskatīs lūgumus izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā 11 novados0

Foto LETA, Ivars Soikāns

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) rīt, 14.novembrī, plkst.11 sasaucis ārkārtas Krīzes vadības padomes (KVP) sēdi, lai izskatītu lūgumus izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā 11 novados, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Padomes sēdē paredzēts izskatīt informāciju par Smiltenes, Kokneses, Pļaviņu, Viesītes, Jaunjelgavas, Apes, Neretas, Aizputes, Ventspils, Vecumnieku un Alojas novadu domju, kā arī biedrības “Zemnieku saeima” lūgumiem Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā to administratīvajās teritorijās. Uz sēdi uzaicināts arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. Krīzes vadības padomi vada Ministru prezidents. Krīzes vadības padomes locekļi ir aizsardzības, ārlietu, ekonomikas, finanšu, iekšlietu, tieslietu, veselības, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri. Krīzes vadības padomei ir tiesības uzaicināt uz padomes sēdēm valsts, pašvaldību un citu institūciju amatpersonas vai ekspertus.

Jau ziņots, ka valdība akceptēja 14,87 miljonu eiro izmaksāšanu Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Tāpat no šīs budžeta programmas piešķirti arī 98 300 eiro Lauku atbalsta dienestam (LAD) un 13 285 eiro Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram (LLKC) neparedzēto izdevumu segšanai, kas saistīti ar plūdos cietušo platību apsekošanu.

Ilgstošo lietavu un plūdu radītās situācijas dēļ lauksaimniecības jomā izsludināta ārkārtas situācija 29 novados, tostarp Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Lubānas, Gulbenes, Cesvaines, Varakļānu, Krustpils, Salas un Aknīstes novados.

LA.lv