Laukos
Tehnika

Krone savācējpreses jaunās iespējas0

Publicitātes foto

Kompānijas Krone modeļu sērijas Big Pack savācējpreses tikušas pie elastīgās apgriešanas iespējas pēc jaunās sistēmas VariCut (VC) ieviešanas.

Sākotnēji izstrādātā modeļiem Big Pack 1270 un Big Pack 1290 HDP sistēma VariCut izceļas ar 51 nazi, kas uzstādīti kasetē un var tikt izmantoti standarta kombinācijās 51/26/25/12/5 vai 0, turklāt smalcinājuma nominālais garums ir 22 mm. Sistēma ļauj iegūt īsi sasmalcinātus salmus, tāpēc tos var izkliedēt uz lauka vai iekļaut lopbarībā bez papildu smalcināšanas. Tas ievērojami ekonomē laiku un samazina izdevumus. Ražotājs apgalvo, ka īsie salmi kļuvuši ļoti pieprasīti gan kā pakaiši govju, putnu un cūku fermās, gan kā lopbarības piedeva, lai palielinātu dzīvnieku gremošanas aktivitāti un uzlabotu to gremošanas orgānu darbību.

Nažu nestandarta kombinācijas var tikt iestatītas ar izciļņvārpstas pagriezienu. Nogriežamajai masai izejot caur nažiem, tā nokļūst griezēj­rotorā, kam tagad ir zobu priekšējā rinda, lai uzturētu plūsmas plūdenu nokļuvi VFS priekškamerā un iegūtu augstāku caurlaides spēju.

Integrētā gaisa attīrīšanas sistēma palīdz iespējami samazināt griežamā materiāla uztīšanos nažiem, tostarp aizsarg­atsperēm.

Griezējkasetes un preses dibena spēja nolaisties zemāk nodrošina atbrīvošanos no nepiederošiem priekšmetiem bez papildu piepūles. Nažu kasetes var tikt noņemtas, ja nepieciešama to tīrīšana vai tehniskā apkope.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk žurnāla Agrotops šā gada jūlija numurā

LA.lv