Laukos
Bizness

“Kronis” šogad prognozē ap 5% apgrozījuma kāpumu 0

Foto LETA

Bauskas novada dārzeņu un augļu konservu ražotājs SIA “Kronis” šogad prognozē aptuveni 5% apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, atzina uzņēmuma valdes loceklis Aivars Svarenieks.

“Apgrozījums būs par kādiem 5% lielāks nekā pagājušogad. Tas vairāk ir saistīts ar aktīvu pārdošanas darbu un aktivitātēm veikalu tīklos, akcijām,” teica Svarenieks. Arī ārvalstu tirgos uzņēmuma apgrozījums šogad audzis, tomēr mazākā mērā nekā kopējais apgrozījums.

Svarenieks pastāstīja, ka uzņēmums šogad turpināja eksportēt produkciju uz Krieviju, kur lielākās grūtības ir saistītas ar Krievijas rubļa zemo vērtību, līdz ar to kaimiņvalsts iedzīvotāju pirktspēja ir zemāka nekā agrāk.

Tāpat uzņēmums šogad turpināja realizēt produkciju Apvienotajā Karalistē un Īrijā, kā arī Lietuvā un Igaunijā, kur “Kroņa” produkcija pieejama etniskajos veikalos. Šajās valstīs pieprasījuma ziņā nav būtisku izmaiņu salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Jaunus eksporta tirgus “Kronis” šogad nav piesaistījis.

“Kronis” turpina piedalīties Latvijas pārtikas kompetences centra zinātniskajā projektā, kura ietvaros strādā pie esošo produktu adaptācijas ārvalstu tirgiem, mēģinot radīt jaunus produktus ar salīdzinoši ilgu uzglabāšanas termiņu. “Ceram, ka izstrādāsim produktus, kas būtu piemēroti tieši skandināviem,” teica Svarenieks.

Viņš paskaidroja, ka uzņēmums joprojām ir konkrētu garšu un produkcijas iepakojuma meklējumos, kas būtu piemēroti Ziemeļu valstīm, līdz ar to iespējas pielāgot produktus vairāku valstu patērētājiem vēl tiek izzinātas un pētītas, kamdēļ pirmie produkti varētu būt sagaidāmi vien nākamgad. Pēcāk uzņēmums meklēs potenciālos pircējus.

Uzņēmums iepērk izejvielu galvenokārt no vietējiem zemniekiem un ražo vairāk nekā 60 veidu produkciju. No tiem populārākie ir zaļie zirnīši, marinēti gurķi, lečo, zupas, ievārījumi, dažādas sulas un nektāri pudelēs, dzērvenes pūdercukurā.

2016.gadā “Kronis” strādāja ar 2,028 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,7% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 2,8 reizes un bija 1270 eiro.

“Kronis” ir dibināts 1993.gadā uz bijušā kolhoza “Code” palīgražotnes bāzes, tā pamatkapitāls ir 678 198 eiro. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Jānis Āboliņš (46,16%) un Aivars Svarenieks (40,04%).

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
9 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas