Laukos
Politika

Kučinskis: Paļaujos uz zemkopības ministru, ka kompensācijas zemniekiem izdalītas godprātīgi0


Applūdis lauks Varakļānu pusē
Applūdis lauks Varakļānu pusē
Foto Uldis Graudiņš

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) paļaujas uz zemkopības ministru, ka kompensācijas par lietavu nodarītajiem zaudējumiem zemniekiem izdalītas godprātīgi.

Telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” Kučinskis skaidroja, ka nauda tika piešķirta pēc noteiktas sistēmas.

Pēc tam kontroli veic Lauku atbalsta dienests. Tādēļ viņš varot paļauties uz ministru, ka nauda tika izdalīta godīgi un saprātīgi.

Premjers piebilda, ka kompensāciju izmaksu vērtēšot arī Valsts kontrole.

Iepriekš izskanējis, ka daļa kompensāciju par lietavu radītajiem zaudējumiem varētu būt izmaksātas nepamatoti. Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka par šādiem gadījumiem nav informēta un aicina ikvienu, kura rīcībā ir ziņas par krāpnieciskām darbībām saistībā ar plūdu seku novēršanai paredzētajām kompensācijām, nodot šo informāciju Lauku atbalsta dienesta (LAD) rīcībā.

Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” vēstīja, ka daļa Latgales zemnieku varētu būt rīkojušies negodprātīgi, saņemot valsts kompensācijas par plūdos cietušām platībām, lai gan laukus bijis iespējams nokult.

Raidījums skaidroja, ka liela daļa zemnieku savas platības kompensācijām vai nu nepieteica, vai arī vēlāk savu pieteikumu atsauca, jo viņu lauki pilnībā neslīka zem ūdens. Vienlaikus bija lauksaimnieki, kuri platības pieteica, nokūla un savu iesniegumu vēlāk neatsauca vai arī aizmirsa to izdarīt, līdz ar to saņēma gan kompensāciju, gan laukus nokūla. Tā kā kompensācijām netika noteikta pēckontrole, attiecīgos gadījumus neesot iespējams identificēt, par ko ir neapmierināti zemnieki.

Šāda situācija izveidojusies tāpēc, ka nedz valdība, nedz par nozari atbildīgā ZM nebija izstrādājusi vienotus un skaidrus, kādā dokumentā fiksētus noteikumus, kuros būtu definēts – kas, par ko un kādā apmērā var saņemt kompensācijas.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv