Laukos
Mežsaimniecība

Kūdras ražotāja “Agaris Latvia” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 12,5%0


Kūdras lauks.
Kūdras lauks.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kūdras ražotājs AS “Agaris Latvia” (iepriekš “Greenyard Horticulture Latvia”, bet vēl pirms tam “Misas kūdra”) pagājušajā finanšu gadā no 2018.gada 1.aprīļa līdz 2019.gada 31.martam strādāja ar 10,676 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga par 20,3% – līdz 1,846 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka kompānija pagājušajā finanšu gadā palielināja substrātu ražošanu kūdras pārstrādes cehā, bet kūdras ieguves apmērs nedaudz palielinājās, pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem. Vienlaikus kompānija palielināja produkcijas noieta tirgu, pateicoties maisos fasētās kūdras produkcijas ražošanai. Kūdras pārstrādes cehs uzņēmumam deva iespēju ražot pārstrādātu kūdras produkciju ar augstāku pievienoto vērtību.

Vadība arī skaidro, ka uzņēmums mainījis nosaukumu uz “Agaris Latvia” saistībā ar grupas akcionāra maiņu un plāniem starptautiskā mērogā izveidot jaunu zīmolu.

Pēc “Greenyard Horticulture Latvia” vadības vēstītā, uzņēmums turpmāk plāno palielināt pārstrādātās kūdras produkcijas apmērus, lai nodrošinātu apgrozījuma pieaugumu un rentabilitātes saglabāšanu.

Tajā pašā laikā vadība atzīmē, ka nelielu risku kūdras nozarei rada starptautiskā transporta sadārdzināšanās vairākos reģionos un transporta nozares nestabilitāte. Latvijas kūdras nozares ilgtermiņa perspektīvu pasliktina dabas resursu nodokļa palielināšana, purvu nomas maksas pieaugums un darbaspēka nepietiekamā pieejamība.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka iepriekšējā finanšu gadā no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.martam uzņēmums strādāja ar 9,493 miljonu eiro apgrozījumu un 1,534 miljonu eiro peļņu.

Kompānija ir reģistrēta 1991.gadā un tās pamatkapitāls ir 1,138 miljoni eiro. Pēc iegūtā kūdras apmērā uzņēmums ir viens no lielākajiem kūdras ražotājiem Latvijā.

LA.lv