Laukos
Bizness

Kūdras ražotājs “Greenyard Horticulture Latvia” pagājušajā finanšu gadā strādājis ar 983 600 eiro peļņu0

Foto – Timurs Subhankulovs

Kūdras ražotājs AS “Greenyard Horticulture Latvia” (iepriekš “Misas kūdra”) pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.aprīļa līdz 2017.gada 31.martam, strādāja ar 8,542 miljonu eiro apgrozījumu un guva peļņu 983 644 eiro apmērā, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma pagājušā finanšu gada apgrozījums un peļņa nav salīdzināmi ar iepriekšējo finanšu gadu, jo tas ilga sešus mēnešus.

“Greenyard Horticulture Latvia” vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums pagājušajā finanšu gadā palielināja substrātu ražošanu kūdras pārstrādes cehā, bet kopējā kūdras ieguve nedaudz samazinājās nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ.

Tāpat vadība atzīmē, ka “Greenyard Horticulture Latvia” palielināja noieta tirgu, pateicoties maisos fasētās kūdras produkcijas ražošanai. “Kūdras pārstrādes cehs dod iespēju ražot pārstrādātu kūdras produkciju ar augstāku pievienoto vērtību,” teikts vadības ziņojumā.

Vadība arī atzīmē, ka turpmāk “Greenyard Horticulture Latvia” plāno palielināt pārstrādātās produkcijas apmērus, lai nodrošinātu apgrozījuma pieaugumu un saglabātu rentabilitāti. Neliels risks kūdras nozarei esot starptautisko pārvadājumu sadārdzināšanās vairākos reģionos un transporta nozares nestabilitāte.

“Greenyard Horticulture Latvia” galvenais uzdevumus 2017./2018.gadā ir realizācijas apmēru palielināšana, kā arī kūdras ieguves apmēra palielināšana jaunajās platībās un rekonstruētajās grieztās kūdras ieguves platībās.

Iepriekšējā fnanšu gadā, kas ilga no 2015.gada 1.oktobra līdz 2016.gada 31.martam, “Greenyard Horticulture Latvia” strādāja ar 4,89 miljonu eiro apgrozījumu un 702 120 eiro peļņu.

Uzņēmums reģistrēts 1991.gadā Vecumnieku pagastā, pamatkapitāls ir 1,138 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ar 99,26% daļu ir Beļģijas “Peatinvest N.V.”.

LA.lv