Laukos
Politika

Kultūraugu audzētājam būs jāinformē VAAD par integrēto produktu neaudzēšanu konkrētajā gadā0

Foto – Dainis Bušmanis

Turpmāk kultūraugu audzētājam būs jāinformē Valsts augu aizsardzības dienestu (VAAD), ja konkrētajā gadā audzētājs nenodarbosies ar integrēto produktu audzēšanu un integrētās audzēšanas kontroles brauciens uz saimniecību nebūs nepieciešams, paredz valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par prasībām lauksaimniecības produktu integrētajai audzēšanai, uzglabāšanai un marķēšanai.

Zemkopības ministrija (ZM) skaidro, ka izmaiņas noteikumos ir nepieciešams, lai nenotiktu lieki integrētās audzēšanas kontroles braucieni uz saimniecībām.

Grozījumi noteikumos arī papildina augļu koku un ogulāju stādīšanas optimālās biezības sarakstu vēl ar dažām augu sugām, kuras Latvijā pagaidām plaši neaudzē, bet kurām novēro arvien lielāku izplatības tendenci. Sarakstu papildina ar plūškokiem (ēdamo augļu šķirnēm), aktinīdijām, persikiem, aprikozēm, irbenēm, korintēm, sausseržiem (ēdamo augļu šķirnēm), kiziliem, citronliānām, lazdām (ēdamo augļu šķirnēm), valriekstiem, zīdkokiem un ciedru priedēm (ēdamo augļu šķirnēm).

Noteikumos arī precizēti nosacījumi augsnes paraugu ņemšanai analīžu veikšanai, precizēti nosacījumi sēklu kvalitāti apliecinošajiem dokumentiem, kā arī precizēta integrētās audzēšanas kontroles kārtība augu aizsardzības līdzekļu aktīvo vielu klātbūtnes pārbaudei.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasības un kontroles kārtība” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv