Laukos
Bizness

”Kunturi” plāno ieguldīt 250 000 eiro gaļas pārstrādes ceha iekārtās0

Foto – LETA

Rūjienas novada cūkkopības saimniecība SIA ”Kunturi” plāno ieguldīt 250 000 eiro gaļas pārstrādes ceha stacionāro iekārtu komplektā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Investīciju projektu “Kunturi” plāno īstenot, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Iepirkuma tehniskajā specifikācijā teikts, ka uzņēmums plāno iegādāties kūpināšanas krāsnis, ātrsaldējamo skapi, ledus ģeneratoru, tvaika vārkatlus, tvertni buljona ar maisītāja dozatoru, taras mazgāšanas iekārtu, sālījuma gatavošanas tvertni ar maisītāju un sālīšanas vannu, higiēnas staciju un sliežu piekarceļus ar diviem iekarsvariem.

Pretendentu “Kunturu” izsludinātajā konkursā iekārtu komplekta piegādei un uzstādīšanai var pieteikties līdz šā gada 6.aprīlim.

“Kunturu” pamatdarbība ir cūkgaļas ražošana ar pilnu ražošanas ciklu no sivēnu izaudzēšanas līdz svaigas, atdzesētas un sadalītas, kā arī maltas un kūpinātas cūkgaļas realizācijai. Firmai ir sava kautuve, kā arī veikalu tīkls, tostarp autoveikals.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem saimniecības apgrozījums 2016.gadā bija 1,775 miljoni eiro un 93 973 eiro peļņu. Pagājušā gada finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

“Kunturi” ir reģistrēti 1993.gadā un to pamatkapitāls ir 28 400 eiro. Kompānijas lielākais īpašnieks ar 87% kapitāldaļu ir zemnieku saimniecība “Saktas”, 5% katrai pieder Santai Premanei un Guntai Bolei, savukārt pa 0,50% katram pieder vēl sešām privātpersonām.

LA.lv