Dārzeņi un augļi, Veikalā un tirgū

Kurzemē ienākušās ogas maksā 15 un 17 eiro kilogramā

Kurzemē ienākušās zemenes maksā 15 un 17 eiro kilogramā, vēsta portāls “liepajniekiem.lv”, kas apmeklējis pilsētas tirgu.

5,50 eiro kilogramā maksā no grieķu zemenes, bet no Ungārijas nākušās divreiz dārgākas – 11 eiro. Tādas pašas cenas ir vēl vairākās tirdzniecības vietās, kur norādītas tieši tās pašas izcelsmes valstis.

“Ungāru zemenes ir garšas ziņā līdzīgākas vietējām,” viena no ievestās produkcijas tirgotājām paskaidro, kādēļ maksa par tām sasniedz teju vietējo ogu cenu. Šogad pirmās parādījušās pirms mēneša.

Jūrkalnes pagasta zemnieku saimniecības “Muižlejas” saimnieks Dainis Egliņš “liepajniekiem.lv” teica, ka cilvēkiem vairs nav pārsteiguma par pirmajām zemenēm. Viņiem liekas, ka nu jau ir kārtīgs ražas laiks.

Kādas zemenes jūs pirktu - dārgākas vietējās vai lētākas importa?

Vietējās
Importa

10 Komentāri

  1. No tam ievestejam zemenem var saindeties .ka ta ari bija ar manim .nopirku liela max ima un pec tam nezinaju kur likties .tajos ievestajos zemenes daudz pestecidas .a vietejiem kuri audze labas un garsigakas .

    1. musu audzetāji audzē tieši pēc tām pašām tehnaloģijām, tieši ar tādu pat ķīmijas daudzumu. jā zemeņu laikā iespejams dabūt no piemājniekiem, kas audzē pēc sentēvu metodēm bez jebkā, bet ne jau šobrid nopērkamās no lielaudzetājiem

  2. Vietējās ir pat vairāk saķīmiķotas.Kāda jēga maksāt tādu naudu,ja tāpat pūš virsū indes un minerāļus uz nebēdu .Pati to ikdienā redzu.Nesen NRA bija pētījums,kur bija redzams,ka vietējās zemenes satur vairāk pesticīdu par importa zemenēm.

  3. pirms nedeļas atvedu nogaršot poļu , pa 3,5 kilogramā. nezinātāji neticeja ka nav paša dārziņā augušus. saldas garšigas, smaržigas…..
    nav saprotams kāpec jāmaksā tāda nauda ja ievestās ir tādas pat? turklat ari ļimija ir tikpat. audzešanas tehnaloģijas jau identiskas, tur tikai siltāks un saules vairāk

Pievienot komentāru