Laukos
Gaļa un zivis

Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”0

Foto: Ilze Pētersone

Latvijas kazkopības biedrība no šodienas, līdz svētdienai, 25.augustam Kurzemē un Vidzemē rīko ikgadējo starptautisko pasākumu “Kazu dienas 2019”, liecina informācija “Lauku tīkls” mājaslapā.

“Kazu dienas 2019” šodien norisināsies “Norniekos”, Snēpeles pagastā, Kuldīgas novadā, bet sestdien, 24.augustā – zemnieku saimniecībā “Bērzi” Vandzenes pagastā, Talsu novadā, kad pasākumu plānots atklāt plkst.10.

Savukārt 25.augustā pasākums noritēs “Kamenēs”, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā un sāksies plkst.10.30.

Pasākumā šogad plānots popularizēt Būru šķirnes kazas.

“Kazu dienās 2019” vietējie un starptautiski lektori prezentēs Latvijā audzētu šķirnes kazu audzēšanas programmas, stāstīs par proteīna lopbarību kazu ēdināšanā, kultivētajām un dabīgajām pļavām, kā arī iepazīstinās ar aktualitātēm veterinārijā. Tāpat plānota Piena un Būru šķirnes kazu eksterjera vērtēšana, kā arī dalībnieku pieredzes apmaiņas diskusija.

Būs arī iespēja apskatīt sadarbībā ar Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrību “Trusis un citi” rīkoto šķirnes trušu izstādi-gadatirgu, kā arī paredzēti konkursi bērniem, siera bumbiņu velšanas sacensības, bet pieaugušajiem – krustvārdu mīklu minēšana, iespējas kazas vērtēt un mēģināt tās izslaukt.

“Kazu dienās 2019” norisināsies arī tradicionālais tirgus, kurā būs pieejami kazas piena sieri, kulinārijas un konditorejas izstrādājumi, adījumi, kazas piena ziepes, dzijas, krelles, suvenīri un kārumi. Tāpat ierobežotā daudzumā varēs iegādāties trušus un dažādus putnus.

Pasākuma noslēdzošajā dienā svētdien, 25.augustā kazkopji vairāk varēs uzzināt par Būru šķirnes kazu audzēšanu, turēšanu un kūts ierīkošanu, sniegt kazu un vaislas āžu eksterjera kopvērtējumu, kam sekos pieredzes apmaiņa un diskusijas.

Latvijas Kazkopības biedrība ir sabiedriska organizācija, kas dibināta 2006.gadā.

LA.lv