Laukos
Bizness

“Kurzemes CMAS” apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 2,5%0

“Kurzemes ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija” (“Kurzemes CMAS”) šogad deviņos mēnešos strādāja ar apgrozījumu 719 835 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,5% vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn, savukārt peļņa pieauga par 18,6% un bija 87 322 eiro, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais nerevidētais finanšu pārskats.

Pārskata vadības ziņojumā teikts, ka šobrīd lielākais uzņēmuma darbības risks ir saistīts ar straujo Āfrikas cūku mēra izplatību Latvijas teritorijā. “Slimība ir konstatēta pagastos, kuri ir tuvu uzņēmuma atrašanās vietai. Tiek pastiprināti biodrošības pasākumi, lai slimība neiekļūtu uzņēmuma vaislas kuiļu novietnē. Gadījumā, ja šī slimība izplatīsies uzņēmuma lielo klientu saimniecībās, pastāv risks, ka kuiļu spermas pārdošanas apmēri strauji kritīsies,” teikts ziņojumā.

Uzņēmuma vadība arī atzīmē, ka šogad deviņos mēnešos uzņēmums no valsts un Eiropas Savienības (ES) subsīdijās saņēmis 7347 eiro. Subsīdijas saņemtas par vaislas dzīvnieku uzturēšanu un ES platību maksājumiem.

Uzņēmuma turpmākā attīstība paredz iespējami saglabāt esošos un turpināt piesaistīt jaunus klientus, optimizēt produktu ražošanas un pārdošanas izmaksas, pirkt vai nomāt lauksaimniecības zemi graudkopības nozares vajadzībām, izskatīt iespējas piesaistīt ES fondu līdzekļus uzņēmuma graudu kaltes rekonstrukcijas un garāžas ēkas pārbūves vajadzībām.

Jau ziņots, ka 2016.gada deviņos mēnešos “Kurzemes CMAS” apgrozījums bija 702 552 eiro un peļņa – 73 649 eiro.

“Kurzemes CMAS” lielākie akciju īpašnieki ir “Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienība” un “Agrofirma Tērvete”. “Kurzemes CMAS” akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv