Laukos
Bizness

“Kurzemes CMAS” apgrozījums pirmajā ceturksnī samazinājies par 16%0


Vācu līnijas Šarolē bullis.
Vācu līnijas Šarolē bullis.
Foto Uldis Graudiņš

“Kurzemes ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija” (“Kurzemes CMAS”) šogad pirmajā ceturksnī strādājusi ar apgrozījumu 238 900 eiro apmērā, kas ir par 16% mazāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, un cietusi zaudējumu 19 600 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais finanšu pārskats.

Tostarp “Kurzemes CMAS” ieņēmumi no vaislas dzīvnieku bioprodukta realizācijas 2018.gada pirmajā ceturksnī bija 108 800 eiro apmērā, ieņēmumi no graudu realizācijas – 82 300 eiro, bet ieņēmumi no mākslīgās apsēklošanas pakalpojumiem – 13 100 eiro.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka šobrīd lielākais “Kurzemes CMAS” darbības risks ir saistīts ar straujo Āfrikas cūku mēra izplatību Latvijas teritorijā. “Slimība ir konstatēta pagastos, kuri ir tuvu uzņēmuma atrašanās vietai. Tiek pastiprināti biodrošības pasākumi, lai slimība neiekļūtu uzņēmuma vaislas kuiļu novietnē. Gadījumā, ja šī slimība izplatīsies uzņēmuma lielo klientu saimniecībās, pastāv risks, ka kuiļu spermas pārdošanas apmēri strauji kritīsies,” sacīts vadības ziņojumā.

Šogad pirmajā ceturksnī kompānija no valsts un Eiropas Savienības subsīdijām saņēmusi 2471 eiro. Subsīdijas saņemtas par vaislas dzīvnieku uzturēšanu un Eiropas Savienības platību maksājumiem.

Nākotnē “Kurzemes CMAS” plāno iespējami saglabāt esošos un turpināt piesaistīt jaunus klientus, optimizēt produktu ražošanas un pārdošanas izmaksas, pirkt vai nomāt lauksaimniecības zemi graudkopības nozares vajadzībām, kā arī izskatīt iespējas piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus graudu kaltes rekonstrukcijas un garāžas-darbnīcas ēkas pārbūves vajadzībām.

2017.gada pirmajā ceturksnī “Kurzemes CMAS” strādāja ar 284 600 eiro apgrozījumu un 63 400 eiro peļņu. Savukārt 2017.gadā “Kurzemes CMAS” strādāja ar auditēto apgrozījumu 891 900 eiro apmērā, kas ir par 2,9% mazāk nekā 2016.gadā, kā arī cieta zaudējumus 38 100 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

“Kurzemes CMAS” lielākie akciju īpašnieki ir “Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienība” un “Agrofirma Tērvete”. “Kurzemes CMAS” akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv