Bizness, Finanses

“Kurzemes CMAS” provizoriskie zaudējumi pērn bija 19 200 eiro

“Kurzemes ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija” (“Kurzemes CMAS”) pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar apgrozījumu 891 912 eiro apmērā, kas ir par 2,9% mazāk nekā 2016.gadā, kā arī cieta zaudējumus 19 163 eiro apmērā pretstatā 111 828 eiro peļņai gadu iepriekš, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais finanšu pārskats.

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka joprojām lielākais “Kurzemes CMAS” darbības risks ir saistīts ar straujo Āfrikas cūku mēra izplatību Latvijas teritorijā. Tostarp, ņemot vērā, ka uzņēmuma klienti pamatā ir lielās saimniecības, ieviesti papildus biodrošības pasākumi, lai slimība neiekļūtu uzņēmuma vaislas kuiļu novietnē.

Vienlaikus “Kurzemes CMAS” vadība arī informē, ka, izvērtējot esošos spermas krājumus, nolemts norakstīt ģenētisko vērtību zaudējušo vaislas buļļu spermu 93 510,38 eiro vērtībā.

Uzņēmuma apgrozījumu ietekmējis tas, ka divas trešdaļas no 2017.gada ražas zemo graudu iepirkuma cenu dēļ vēl nav pārdotas. Noliktavā atrodas graudi apmēram 160 000 eiro vērtībā.

Pērn “Kurzemes CMAS” noslēdzis zemes nomas līgumus par 150 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes nomu, tādējādi 2018.gadā ar graudaugiem tiks apsēti 410 hektāri zemes.

Gada nogalē graudkopības attīstības vajadzībām iesniegts Eiropas Savienības projekts par 47 200 eiro, piebilsts vadības ziņojumā.

Tāpat “Kurzemes CMAS” vadība informē, ka pagājušajā gadā uzņēmums no valsts un Eiropas Savienības subsīdijām saņēmis 49 016 eiro. Subsīdijas saņemtas par vaislas dzīvnieku uzturēšanu un Eiropas Savienības platību maksājumiem.

2017.gadā “Kurzemes CMAS” iegādājusies pamatlīdzekļus par kopējo summu 34 194 eiro, tostarp iegādātas divas automašīnas par 11 389 eiro, veikta meliorācijas sistēmas pārbūve 31 hektāra plašā zemes gabalā par 12 500 eiro, biodrošības pasākumu uzlabošanas nolūkos iegādāti tvertni kuiļiem paredzētās barības glabāšanai par 3160 eiro, kā arī iegādāta datortehnika par 3883 eiro un citi pamatlīdzekļi par 3262 eiro.

“Kurzemes CMAS” lielākie akciju īpašnieki ir “Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienība” un “Agrofirma Tērvete”. “Kurzemes CMAS” akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

“Kurzemes CMAS” darbības veidi ir augstvērtīgu vaislinieku (kuiļu, buļļu) spermas ražošana un realizācija, ar ciltsdarbu un dzīvnieku mākslīgo apsēklošanu saistīto pakalpojumu sniegšana, piena pārraudzības paraugu savākšana, graudkopība un agroservisa pakalpojumi.

1 komentārs

  1. Labdien,
    Nekustamā cilvēki ir tie, kuri zina, kā, lai nāk viņu glābt, lai to līdzīgu, kad tie cieš. Šis kungs. Sandijs man deva aizdevumu 80,000 eiro bez manis sarežģīt uzdevumu līmenī dokumenti, ko pieprasa bankas, kas kredītu pieteikumiem. Ja jums ir finansiālās grūtībās, sazināties ar viņu. Jo, pateicoties viņam, man tagad ir mana vietējā lielveikalā, tas ir mans pestītājs. Šodien es nezinu, ko darīt, tāpēc, ka ir iemesls, kāpēc es nolēmu, lai liecinātu viņa labā, jūs varat sazināties ar viņu pa e-pastu un sekot tā vadlīnijām, un jūs būsiet apmierināti ar 48 stundas maksimāli. Es varu apstiprināt, un no šī brīža tā ir noticis, ka jums ir nepieciešama aizdevuma, lūdzu, sazināties ar viņu. Tātad jūs, kas nepieciešama, piemēram, man, jūs varat rakstīt viņam un izskaidrot viņam savu situāciju, tas var jums palīdzēt, e-pasts : [email protected]

Pievienot komentāru