Laukos

“Kurzemes sēklas” pērn strādāja ar apgrozījuma kritumu0

“Kurzemes sēklas”. Foto – Sandra Ruska, Inuta Šaroka

Stādu un sēklu tirgotājas SIA “Kurzemes sēklas” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.oktobra līdz 2017.gada 30.septembrim, bija 3,887 miljonu eiro apmērā, kas ir par 0,4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa samazinājās par 30,2% un bija 36 380 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

“Kurzemes sēklu” ienākumi no sēklu, dārza inventāra un citu preču pārdošanas vietējā tirgū bija 2,031 miljona eiro, kas ir pieaugums par 1,3% salīdzinājumā ar iepriekšējo finanšu gadu, ienākumi no degvielas realizācijas bija 1,714 miljoni eiro, kas ir samazinājums par 3,5%, bet ienākumi no pakalpojumiem un sēklu realizācijas Lietuvā un Igaunijā bija 142 300 eiro apmērā, kas ir pieaugums par 17%.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā finanšu gadā “Kurzemes sēklas” turpināja investēt līdzekļus preču pārdošanas un uzskaites sistēmas uzlabošanā Tukuma, Liepājas un Bauskas veikalos. Pateicoties šiem pasākumiem būtiski atvieglota preču uzskaite un realizācija.

Pagājušajā finanšu gadā “Kurzemes sēklas” realizēja produkciju 14 veikalos, un aktīvi strādāja pie labāko dārzeņu un puķu šķirņu atlases un ieviešanas Latvijā, nemitīgi paplašinot preču sortimentu, teikts vadības ziņojumā

“Kurzemes sēklas” ir reģistrētas 1992.gadā, pamatkapitāls ir 179 280 eiro. Uzņēmums nodarbojas ar dārzkopības preču, tostarp sēklu, vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību, jauno dārzeņu un puķu šķirņu izmēģinājumu un salīdzinājumu organizēšanu, dārzeņu, lopbarības un dekoratīvo kultūru audzētāju apmācību, nekustamā īpašuma apsaimniekošanu, degvielas mazumtirdzniecību, starptautiskajiem kravu pārvadājumiem un sporta zirgu audzēšanu un trenēšanu.

Uzņēmums pieder piecām privātpersonām, lielākais īpašnieks ir Andris Kiršentāls (45,83%).

LA.lv