Laukos
Tehnika

“Kverneland” piedāvā risinājumu progresīviem zemniekiem0

Publicitātes foto

Nestabilā ekonomiskā situācija lauksaimniekiem liek aizvien nopietnāk domāt par iegādātās tehnikas un investīciju atmaksāšanos iespējami ātri. Bez ekonomiskās problemātikas pastāv arī dilemma tehnoloģiju jomā, kas saistīta ar audzējamo kultūru diversifikāciju, mēslojuma iestrādi vienlaikus ar sēju, optimālu rindstarpu izveidi gan graudaugiem, gan rušināmkultūrām, agronomisko termiņu samazināšanos, ekstremāliem laikapstākļiem u. c.

Ņemot vērā šos faktorus, Kverneland Group radījusi mašīnu, kas spēj ne tikai palīdzēt lauksaimniekiem tikt galā ar minētajām problēmām, bet arī sniedz vairāk iespēju izveidot tehnoloģiju darbam ar dažādām kultūrām konkrētos saimniekošanas apstākļos. Šī mašīna ir FlexCartPlus.
FlexCartPlus ir universāls nesējs ar bunkuru, ko var agregatēt ar lemesīšu brusu graud­augu sējai un uzkarināmo precīzās izsējas sējmašīnu Optima ar rindstarpu attālumu no 35 līdz 70 cm.

FlexCartPlus bunkura apjoms ir 4300 litru, tas sadalīts attiecībā 60:40. Tādējādi tas var veikt graudaugu sēju vienlaikus ar mēslojuma iestrādi vai rušināmkultūru sēju ar vienlaikus viena vai divu veidu mēslojuma iestrādi.

Tā kā mašīnai ir standarta trīspunktu uzkare, to var agregatēt arī ar citu ražotāju tehniku. Piemēram, var palielināt jau esošās sējmašīnas produktivitāti, palielinot mēslojuma izkliedes bunkura tilpumu. Tāpat var papildus aprīkot pirmssējas kultivatoru ar vienlaikus mēslojuma iestrādes sistēmu kultivējot.

Liela FlexCartPlus priekšrocība ir autonomais ventilatora hidropievads. Pateicoties tam, sējot graudaugus, mašīnu var agregatēt arī ar MTZ, HTZ un citiem traktoriem ar jaudu 150–170 ZS.

FlexCartPlus aprīkots ar diviem dozatoriem ar elektropiedziņu, tas var strādāt ar precīzās laukkopības sistēmām. ISOBUS vadība automatizē un vienkāršo operatora darbu – kalibrēšana, manevrēšana apgriešanās joslā, spiediena uz lemešiem regulējumu maiņa, izsējas normas regulēšana, sējas kultūras maiņa vairs nav problēma. 

FlexCartPlus var pieslēgt vēl vienu ISOBUS mašīnu, ko var uzkarināt tā trīspunktu uzkarei. Tās vadība notiks no termināļa Tellus vai Tellus GO.

Uzkarinot uz FlexCartPlus pneimatisko sējmašīnu Optima, var tikt pie augsti tehnoloģiska agregāta ar darba platumu 6 vai 9 metri. Un labības, rapšu, kukurūzas, saulespuķu un citu kultūru sēja ar vienu sējmašīnu var kļūt par realitāti.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk žurnālā Agro Tops

LA.lv